יוצאי גרמניה - הגשת בקשה לאוצר - פורום פיצויים לניצולי שואה

שאלה חדשה
 • יורם

  נשלח ע"ייורם 10:46, 23 במאי 2016

  אבי נולד בשנת 30 בגרמניה והוא ברח עם הוריו לישראל בשנת 35. הוא הגיש בקשה למשרד האוצר באמצעות עורך דין שמתמחה בתחום זה. הוא חתם על הסכם שכ"ט לפי התקנה שחוקקה הכנסת לפי כ- 8,300 ש"ח. שאלתי - קראת במקרה באינטרנט שיש החלטה מנהלית לגבי יוצאי גרמניה ולפיה שכר הטרחה אמור להיות רק 470 ש"ח. האם זה נכון או מה שהעו"ד מבקש הוא הנכון? אודה מאד להכוונתך! יורם

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דוד ידיד

  עו"ד ידיד,מנהל הפורום

  11:00, 1 ביוני 2016

  יורם שלום,
  תיקון 20 לחוק נכי רדיפות הנאצים קבע, באופן רטרואקטיבי, הגבלות נוספות על שכר טרחה , במקרה שההכרה בוצעה לבסוף מכוח החלטה מנהלית, כהגדרתה בתיקון. בעניינם של יוצאי גרמניה, ניתנה החלטה מנהלית שכזו.
  התיקון לחוק קובע מדרגות לשכר הטרחה, על פי הטיפול שניתן בפועל ללקוח. שכר בסך 473 ש"ח, כמצוין בשאלתך, הוא המדרגה הראשונה, כאשר הטיפול החל לאחר מתן ההחטה המנהלית. שלושת המדרגות הבאות הן לטיפולים שנערכו טרם ההחלטה המנהלית והשכר הנקוב בהן גבוה יותר.
  בריאות לאביך,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד דוד ידיד

מנהל הפורום: עו"ד דוד ידיד

פועל בדרכים שונות מזה 30 שנה, בשירות ניצולי השואה. מייצג ניצולי שואה רבים בערכאות השונות, בכדי להביא
למידע נוסף

053-9374940 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק במימוש הזכויות לניצולי שואה מהקרנות המרכזיות המטפלות בנושא - פיצויים מהרשות לזכויות ניצולי השואה, ועידת התביעות, והביטוח הסוציאלי הגרמני. בפורום אדאג לעדכן בהתפתחויות השונות, פסקי הדין וההחלטות השונות בתחום זה.