האם זכות לפיצוי נופלת לאחר פטירת ניצול שואה? - פורום פיצויים לניצולי שואה

שאלה חדשה
 • חגי

  נשלח ע"יחגי 13:38, 5 ביוני 2016

  מבחינת השאירים שלו/ בניו/ נכדיו?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד אדם ידיד

  עו"ד ידיד,מנהל הפורום

  10:47, 16 ביוני 2016

  חגי שלום,
  השאלה מעט מורכבת, שכן יש לה ניונאסים שונים. עד שנת 2010, באם אדם תבע זכויותיו בחייו ונפטר בטרם מומשו, יוכלו יורשיו להיכנס בנעליו ולעמוד על זכויותיו עד למותו.
  לצערי, החליטה הרשות לזכויות ניצולי השואה לשנות מדיניותה. מאבק שערכנו בנושא והגיע עד לדיון נוסף , בבית המשפט העליון, בפרשת זנזורי, הסתיים בפדק דין, שרובו בעל השלכות שליליות על יכולת מימוש הזכויות של יורשי אותו תובע.
  המצב כיום הוא שבמידה ואדם נפטר, באם יקבל הוא הכרה בערכאה בה עניינו היה בעת פטירתו- יורשיו יוכלו לממש זכויות אלו. אך אם יידחה הוא - יורשיו לא יוכלו לערער על החלטה זו.
  פועל יוצא של מצב זה ניתן לראות בפעולות הרשות לזכויות ניצולי השואה, הנוהגת מאז בסחבת ועושה רבות כדי לעכב ולדחות כל התקדמות בכל הליך, תוך ידיעה שבכך ייתכן וההליך ייסגר ללא זכאות. באחרונה, מקודמת בכנסת יוזמן חוק לתחום בזמן את מועדי מתן פסקי הדין בוועדות הערר והערכאות השיפוטיות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד דוד ידיד

מנהל הפורום: עו"ד דוד ידיד

פועל בדרכים שונות מזה 30 שנה, בשירות ניצולי השואה. מייצג ניצולי שואה רבים בערכאות השונות, בכדי להביא
למידע נוסף

053-9374940 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק במימוש הזכויות לניצולי שואה מהקרנות המרכזיות המטפלות בנושא - פיצויים מהרשות לזכויות ניצולי השואה, ועידת התביעות, והביטוח הסוציאלי הגרמני. בפורום אדאג לעדכן בהתפתחויות השונות, פסקי הדין וההחלטות השונות בתחום זה.