יצולי שואה שעלו לארץ לאחר 1953 - פורום פיצויים לניצולי שואה

שאלה חדשה
 • שלום

  נשלח ע"ישלום 23:50, 16 באפריל 2012

  מדוע לא מגיע לי קצבה כניצול שואה באם עליתי ארצה מהונגריה לאחר 1953

  השב
 • 23:55, 16 באפריל 2012

  בהמשך לשאלתי אבי שהיה במחנה השמדה ברגן בלזן ואחר כך הועבר למטהאוזן בדרך ניצול ושוחרר באפריל 45 ע'יי הצבא האמריקאי הוא לא ביקש כי לא רצה לתת לגרמנים את ההרגשה שהוא סלח להם.האם כיורש אני יכול לדרוש פיצוייםץאם לא מדוע לא הלו הפיצויים מגיעים לו וכיורש מגיע לנו

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד דוד ידיד

  עו"ד ידיד,מנהל הפורום

  15:27, 17 באפריל 2012

  לשלום,

  באם הפנייה הקודמת היתה ע"י אביך, שהינו בחיים, הרי שתשובתי הקודמת תקפה.
  באם הפנייה הקודמת הינה לאור פנייתך זו, קרי אין אביך כבר בין החיים, הרי שלאור התשובה שלא תבע בחייו, לא תוכל לדרוש את זכויותיו. האיזון שנקבע ע"י כבוד שופט בית המשפט העליון אלייקים רובינשטיין בפרשת סטלה ארלזוב הוא כי הפיצויים ישולמו מעת מועד התביעה ועד למועד מותו של ניצול השואה. הזכויות הינן זכויות סוציאליות של ניצול השואה, ואינן עוברות בירושה. מהטעם הזה עזבון יכול לתבוע רק את זכויות המנוח וזכויות הנגזרות מזכאותו המאושרת ע"י הרשות.

  בברכה,

  עו"ד ידיד

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד דוד ידיד

  עו"ד ידיד,מנהל הפורום

  11:40, 17 באפריל 2012

  שלום לשלום,

  ניצול שואה אשר עלה לאחר אוקטובר 1953 יכול להיות זכאי לתגמולים חודשיים מכח חוק ההטבות או קרן סעיף 2, וזאת באם הוא מתאים לקריטריונים.

  חוק נכי רדיפות הנאצים תקף רק למי שעלה לפני כן, שכן הפיצויים בעבור אוכלוסיית ניצולי השואה שעלו לפני כן, הועברו למדינת ישראל במסגרת הסכם השילומים עם גרמניה.

  בברכה,

  עו"ד ידיד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד דוד ידיד

מנהל הפורום: עו"ד דוד ידיד

פועל בדרכים שונות מזה 30 שנה, בשירות ניצולי השואה. מייצג ניצולי שואה רבים בערכאות השונות, בכדי להביא
למידע נוסף

053-9374940 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק במימוש הזכויות לניצולי שואה מהקרנות המרכזיות המטפלות בנושא - פיצויים מהרשות לזכויות ניצולי השואה, ועידת התביעות, והביטוח הסוציאלי הגרמני. בפורום אדאג לעדכן בהתפתחויות השונות, פסקי הדין וההחלטות השונות בתחום זה.