דור שני לשואה - פורום פיצויים לניצולי שואה

שאלה חדשה
 • שרית

  נשלח ע"ישרית 22:53, 18 באפריל 2012

  שלום רב. אבי היה ניצול שואה. נולד בוורשה, פולין. כל משפחתו נכחדה בשואה. הוא עלה ארצה בשנת 1949. הוא לקה במחלת נפש בשנת 1956 כתוצאה מפשעי הנאצים והיה מאושפז בבית חולים לחולי נפש מרבית שנות חייו הבוגרות עד יום מותו בשנת 1979. בשל כך לא היה מי שיטפל בענייניו בהקשר לקבלת פיצויים. למיטב ידיעתי ולאחר בירור שערכתי, הוא לא קיבל כל פיצוי על היותו ניצול שואה (עד כמה שאפשר לכנות זאת ניצול). להלן שאלותי: 1. כיצד ניתן לתקן את המעוות, אם אפשר בכלל לתקנו? 2. האם אני ואחי, כדור שני לשואה, זכאים לפיצויים לכשהם? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דוד ידיד

  עו"ד ידיד,מנהל הפורום

  10:44, 19 באפריל 2012

  שרית שלום,

  שעה שאביך לא תבע את הזכויות המגיעות לו בחייו, אין אפשרות כעת לתבוע את זכויותיו הוא.
  לך ולאחיך, בני הדור השני, אין זכויות לפיצויים כלשהם. הזכות לפיצויים לבני הדור השני היא מוגבלת מאד, וקיימת כעת מממשלת צרפת וממשלת הולנד, בנסיבות ספציפיות מאד.

  בברכה,

  עו"ד ידיד

  תגובה
 • 14:45, 19 באפריל 2012

  שמעתי שאפשר לקבל פיצוי לדור שני דרך ביטוח לאומי.ויש תעריפים מדורגים, לילדי ניצולים, ילדים שנמלטו, עבודות כפייה וכו.. צריך לבדוק כנראה שם.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד דוד ידיד

מנהל הפורום: עו"ד דוד ידיד

פועל בדרכים שונות מזה 30 שנה, בשירות ניצולי השואה. מייצג ניצולי שואה רבים בערכאות השונות, בכדי להביא
למידע נוסף

053-9374940 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק במימוש הזכויות לניצולי שואה מהקרנות המרכזיות המטפלות בנושא - פיצויים מהרשות לזכויות ניצולי השואה, ועידת התביעות, והביטוח הסוציאלי הגרמני. בפורום אדאג לעדכן בהתפתחויות השונות, פסקי הדין וההחלטות השונות בתחום זה.