ניצולת שואה? זכאית לפיצויים? - פורום פיצויים לניצולי שואה

שאלה חדשה
  • טלי

    נשלח ע"יטלי 08:27, 19 באפריל 2012

    חמותי נולדה בצרפת 1938 בפריז וחיה שם במהלך כל המלחמה. עלתה לארץ ב-1962. האם נחשבת לניצולת שואה? האם זכאית לפיצויים כלשהם מהמדינה? (קיבלה בעבר פיצוי כלשהו מממשלת צרפת על עסקים שנהרסו בזמן השואה)אני חושבת שביררה בעבר ונפסלה עקב שנת עלייה לארץ מאוחרת יחסית.. אשמח לתשובתך.

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד דוד ידיד

    עו"ד דוד ידיד,מנהל הפורום

    15:22, 19 באפריל 2012

    טלי שלום,

    מהנתונים שפירטת יתכן וחמותך זכאית לתגמול חודשי מקרן סעיף 2, אליה ניתן להגיש תביעות באמצעות וועידת התביעות, היושבת ברח' הארבעה בת"א.
    כמו כן, באם היא עד כה לא קיבלה - הרי שהיא זכאית לתגמול חד פעמי בסך כ-13,000 ש"ח.

    בברכה,

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד דוד ידיד

מנהל הפורום: עו"ד דוד ידיד

פועל בדרכים שונות מזה 30 שנה, בשירות ניצולי השואה. מייצג ניצולי שואה רבים בערכאות השונות, בכדי להביא
למידע נוסף

053-9374940 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק במימוש הזכויות לניצולי שואה מהקרנות המרכזיות המטפלות בנושא - פיצויים מהרשות לזכויות ניצולי השואה, ועידת התביעות, והביטוח הסוציאלי הגרמני. בפורום אדאג לעדכן בהתפתחויות השונות, פסקי הדין וההחלטות השונות בתחום זה.