קביעת אחוזי נכות - פורום פיצויים לניצולי שואה

שאלה חדשה
 • הלל להב

  נשלח ע"יהלל להב 17:46, 26 באפריל 2012

  לאחרונה הוכרה מחלת האסטמה ממנה אני סובל כחלק מהנכות שלי, והוסיפו לי אחוזים מסוימים בגין הפגימה הזו. מתשאול אקראי של רופאים מומחי ריאות הבנתי כי במצבי אני צפוי/זכאי לאחוזי נכות גבוהים בהרבה מ- 20% שקבעו לי.ואגב בועדה לא היה כל מומחה לראות. הגשתי ערעור והועדה אישרה לי הגדלה ל30% בהסתמכה על מכתב סכום ביקור אחרון במרפאת ראות בבית חולים בו אני במעקב. במכתב אין כל התייחסות לאחוזי נכות. ושוב ועדה זו היתה ללא רופא מקצועי לריאות. היו-אורטופד פסיאטור נוירולוג ופנימאי. אני מנסה להבין לפי איזה כללים נקבעים אחוזי נכות שאמורים להיות ברורים ושוויוניים. כמו שיש במשרד הבטחון לנכי צהל. אשמח אם תתיחסו ותייעצו לי להשך התייחסותי. בתודה הלל להב

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דוד ידיד

  עו"ד ידיד,מנהל הפורום

  10:44, 29 באפריל 2012

  הלל שלום,

  הפרמטרים לקביעת המחלות ודרך שכלולן כפגימות במקורן בשואה נקבעו ע"י ועדת שני, אשר את הדו"ח שהפיקה ניתן לקרוא גם באתר האינטרנט של הרשות לזכויות ניצולי השואה.

  באם ניתנה החלטה בעניינך שהנך סבור כי אינה נכונה,
  דאג לערור עליה במועד אל אחת מוועדות הערר, שליד בתי המשפט בתל אביב, חיפה או באר שבע.

  שבוע טוב,

  עו"ד ידיד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד דוד ידיד

מנהל הפורום: עו"ד דוד ידיד

פועל בדרכים שונות מזה 30 שנה, בשירות ניצולי השואה. מייצג ניצולי שואה רבים בערכאות השונות, בכדי להביא
למידע נוסף

053-9374940 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק במימוש הזכויות לניצולי שואה מהקרנות המרכזיות המטפלות בנושא - פיצויים מהרשות לזכויות ניצולי השואה, ועידת התביעות, והביטוח הסוציאלי הגרמני. בפורום אדאג לעדכן בהתפתחויות השונות, פסקי הדין וההחלטות השונות בתחום זה.