פיצוים מגרמניה - פורום פיצויים לניצולי שואה

שאלה חדשה
 • שמעון

  נשלח ע"ישמעון 17:34, 16 במאי 2012

  אבי זכרונו לברכה קיבל רנטה חודשית מגרמניה 40% אימי לא עבדה וטיפלה באבי שהיו לו הפרעות נפשיות ובשנים האחרונות לחייו סבל מאלצהיימראבי נפטר לפני 6 שנים ואימי נותרה ללא מקור הכנס פרט לקצבת שארים האם יש אפשרות שאימי תקבל רנטה או לפחות את חלקה שמעתי לאחרונה כי אלמנות רבות של ניצולי שואה כן ממשיכות לקבל רנטה חודשית מגרמניה הכיצד?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד דוד ידיד

  עו"ד ידיד,מנהל הפורום

  18:14, 17 במאי 2012

  שלום שמעון,

  שארים אינם זכאים לתשלום מקרן סעיף 2. לכל היותר יקבלו את שארית החלק מהתקופה האחרונה של התשלום.

  שבת שלום

  תגובה
 • 19:49, 20 במאי 2012

  תודה לך על תשובתך אך לצערי לא הבנתי את התשובה
  מהי קרן 2 ומה פירוש "שארית החלק מהתקופה האחרונה ..."וכיצד אלמנות של ניצולי השואה מיוון כן מקבלות רנטה מגרמניה האם זה לא נכון בתודה מראש על תשובתך

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד דוד ידיד

  עו"ד ידיד,מנהל הפורום

  15:25, 21 במאי 2012

  שמעון שלום,
  התגמול בקרן סעיף 2, המגיע מגרמניה, באמצעות וועידת התביעות, משולם מדי שלושה חודשים. כאשר ניצול שואה הולך לעולמו, בדרך כלל נדרשת אלמנתו להשיב את התגמול היחסי בין מועד פטירתו לתום שלושת החודשים.כך לדוגמא, אם ניצול השואה נפטר לאחר חודש, תאלץ אלמנתו להחזיר חודשיים ששולמו ביתר. לעיתים מוחלים על החזרת סכום זה.
  תגמול לשארים מגרמניה נהוג בתגמולים מטעם המוסד לביטוח סוציאלי. אני מניח כי האלמנה של ניצול השואה מיוון שאתה מכיר היא האלמנה של ניצול שואה אשר עבד בגטו, ועל כן היא ממשיכה לקבל תגמול ממוסד זה.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד דוד ידיד

מנהל הפורום: עו"ד דוד ידיד

פועל בדרכים שונות מזה 30 שנה, בשירות ניצולי השואה. מייצג ניצולי שואה רבים בערכאות השונות, בכדי להביא
למידע נוסף

053-9374940 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק במימוש הזכויות לניצולי שואה מהקרנות המרכזיות המטפלות בנושא - פיצויים מהרשות לזכויות ניצולי השואה, ועידת התביעות, והביטוח הסוציאלי הגרמני. בפורום אדאג לעדכן בהתפתחויות השונות, פסקי הדין וההחלטות השונות בתחום זה.