הרחבה - על מי האחריות ? - פורום הרחבת ישובים

שאלה חדשה
 • גל

  נשלח ע"יגל 07:44, 23 במרץ 2013

  שלום רב, אנו בונים בית למגורים בהרחבה שבקיבוץ בצפון הארץ. משביקשנו חשמל זמני הסתבר כי לא קיימת כל תשתית חשמל באיזור ההרחבה ורק לאחר שהתרענו על כי התחלנו לבנות על פי היתר בניה החל הקיבוץ (היזם) והחברה הכלכלית ( הקבלן המבצע פיתוח)להניע את העבודות מול חברת חשמל - בעיכוב גדול. איך ניתן למנוע מצב שהבית יהיה מוכן למגורים ועדיין לא תהיה תשתית חשמל ? מה לעשות ? למותר לציין כי היתר הבניה ניתן מהמועצה בעידוד הקיבוץ והחכ"ל.

  השב
 • 14:51, 24 במרץ 2013

  גל שלום רב,
  מאחר ולפי דבריך האחראים לפיתוח התשתיות הציבוריות היא החברה הכלכלית והייזם הוא הקיבוץ, אני מניח שחתמתם מולם על הסכמי פיתוח כלשהם. לאור זאת, הייתי מעניין בהסכמים אלה ולומד האם קיימת התחייבות להעמיד לכם את המגרש עם כל התשתיות הבסיסיות לקבלת טופס 4, ויכולת התחברות לשתיות חשמל, מים, ביוב ותקשורת.
  בנוסף לכך, הייתי פונה לייזם ולחברה הכלכלית במכתבי דרישה לטפל בלא דיחוי בכל הכרוך בהתחברות המגרש לתשתיות הללו, ומציין כי אתם שומרים על זכותכם לפעול מולם לצורך קבלת פיצויים בגין נזקים שיגרמו לכם עקב איחור בחיבור הבית לתשתיות אלה.
  חג שמח,
  עו"ד צבי סיגל

  תגובה

פורום זה יעסוק בסוגיות הנוגעות בקליטה ובניה בקיבוצים, הרחבות ישובים, קליטה ובניה בישובים קהילתיים ובמושבים ושאלות של נציגי הישובים לאורך תהליך זה.

פורום זה אינו עוסק בתחום התכנון והבניה.