תושבי מושב רוצים להשפיע - פורום הרחבת ישובים

שאלה חדשה
 • אריאל

  נשלח ע"יאריאל 15:14, 7 ביוני 2012

  אני בעל נחלה במושב שעומד להתרחב. עד כמה שהצלחנו להבין תיערך הגרלה בין המבקשים לקנות קרקעות במושב. כתושבים של המקום אני חושב שצריכה להיות גם לנו יד בהחלטה של מי ייכנס להגרלה. גם לנו כתושבי המקום יש רצון להיכנס להגרלה וגם להחליט אילו תושבים מבחוץ נרצה שיגורו במושב. ההגרלה תיערך בעוד שנה לפחות. האם יש לתושבים איזושהיא אפשרות חוקית להשפיע?

  השב
 • 17:14, 11 ביוני 2012

  אריאל שלום, מהמידע שמסרת קשה להבין מי עושה את ההגרלה, מי ייזם את ההרחבה ומי מחליט מי יגור במושב. על כן, אנא פרט נתונים אלה כך שאוכל לתת לך תשובה מנומקת יותר.
  באופן כללי, למושב הזכות להחליט מי התושבים שיגורו בו כחוכרים של קרקעות. על כן, לכל מושב יש או צריכה להיות, ועדת קליטה, המרעיינת את המתעניינים, לעיתים שולחת אותם לאבחון במכון אבחון כזה או אחר ואז ממליצה לועד המושב האם לקבל או לא לקבל את המועמדים. לכן, כל הגרלה אמורה להתבצע בדרך כלל לאחר תהליך המיון הנ"ל, ורק מתוך המועמדים שעברו את כל השלבים.
  לבסוף, אתה כבעל נחלה במושב, יכול לבקש לקחת חלק בתהליך המיונים ו/או קבלת ההחלטה מה יהיה תמהליך המועמדים שיעברו כנ"ל. בתקווה שעניתי על שאלך, ואם לא, אזי אנא פרק כפי שביקשתי לעיל.
  בברכה, צבי סיגל, עו"ד


  תגובה

פורום זה יעסוק בסוגיות הנוגעות בקליטה ובניה בקיבוצים, הרחבות ישובים, קליטה ובניה בישובים קהילתיים ובמושבים ושאלות של נציגי הישובים לאורך תהליך זה.

פורום זה אינו עוסק בתחום התכנון והבניה.