קבלן בהרחבה - פורום הרחבת ישובים

שאלה חדשה
 • טוני קל

  נשלח ע"יטוני קל 17:32, 10 באוקטובר 2012

  אצלנו בהרחבה קהילתית של קיבוץ יש קבלן עליו ממליצה ההרחבה - הבנייה היא בנייה עצמית - אזור עדיפות לאומית - מי שלא לוקח את הקבלן נדרש לשלם ליישוב סכום של 15000 ש"ח לטובת השתדלות הקיבוץ וקידום ענייני ההרחבה הקהילתית - איך זה עומד בקנה מידה עם החלטת המינהל- הוראת אגף לחקלאי 101 נספחים ב,ג שאני יכול לבחור כל קבלן שאני רוצה וכן אם תצהיר שחתמתי עליו שמגדיר את הסכום לתשתיות כ - 90000 ש"ח בו גם כתוב שלא ניתן לדרוש ממני כספים נוספים?

  השב
 • 10:53, 17 באוקטובר 2012

  טוני שלום וברכה,
  לפי החלטה 1155 ניתן לישוב לדרוש מן המשתכן תשלום עד לסך של 15,000 ₪ לצורך שידרוג תשתיות בישוב הקיים. זאת בנוסף לסכום שקבע ממ״י כסכום מכסימלי עבור הפיתוח של תשתיות שכונת ההרחבה. עליך לבדוק אם הדרישה לתשלום סך 15,000 ₪ הנ״ל מתייחסת לתשלום שדירוג התשתיות ולא נחשבת כמעין ״קנס״ על כך שאינך בונה בבניה מרוכזת, או באמצעות הקבלן שהומלץ ע״י הישוב.
  ראוי שהישוב יגבה סכום זה מכל משתכן ולא יפלה בין המשתכנים, אם כי יתכן שמשתכן שבונה באמצעות הקבלן שעליו המליץ הישוב משלם את סכום ״שדרוג התשתיות בישוב הקיים״ באמצעות הקבלן שהומלץ ע״י הישוב כחלק מהסדר הקיים בין הקבלן לישוב. בדוק אפשרות זו לפני שתתלונן על אפליה בין המשתכנים.
  בהצלחה, עו"ד צבי סיגל

  תגובה

פורום זה יעסוק בסוגיות הנוגעות בקליטה ובניה בקיבוצים, הרחבות ישובים, קליטה ובניה בישובים קהילתיים ובמושבים ושאלות של נציגי הישובים לאורך תהליך זה.

פורום זה אינו עוסק בתחום התכנון והבניה.