מכירה בית בהרחבה - פורום הרחבת ישובים

שאלה חדשה
 • גיל שטרן

  נשלח ע"יגיל שטרן 12:40, 18 בדצמבר 2012

  שלום בנינו בית בהרחבה קהילתית אדמת מנהל בגליל העליון בחוזה שעשינו עם החברה שבונה ( אמפא מליבו ) היה סעיף של המנהל בו איננו יכולים למכור את הבית 5 שנים , היום קיבלנו טופס 4 ואנחנו לא יכולים להחזיק את הבית ( החוזה שעשינו היה לפני שנה וחצי ) . אנחנו חייבים למכור אותו . מה עלינו לעשות לגבי המנהל ? האם נצטרך לשלם קנס ?

  השב
 • 19:08, 18 בדצמבר 2012

  גיל שלום רב,
  סעיפים כאלה נהוגים בדרך כלל בפרוייקטים בהם הקיבוץ המבצע את ההרחבה מעוניין שנדלנסטים לא יכנסו לפרוייקט, אלא משפחות המעוניינות במגורים לעצמם. בדרך כלל בהסכמים כאלה רשום מה הסנקציה למכירה ב"תקופת הצינון" הזאת כאשר הסעיף המקובל כי המכירה תהיה בעלות הבניה בפועל בלבד. במידה והנכם מתכוונים להסכם פיתוח עליו חתמתם עם ממ"י, אזי שם רשום בדרך כלל כי לא ניתן להעביר את את הזכויות עפ"י הסכם הפיתוח טרם סיום הבניה, שאם לא כן יש על כך סנקציות. על כן, חשוב להבין על איזה הסכם אתם מדברים. אני מציע לכם להתייעץ עם עו"ד בעניין זה טרם קבלת החלטה כזאת או אחרת.
  בהצלחה, עו"ד צבי סיגל

  תגובה

פורום זה יעסוק בסוגיות הנוגעות בקליטה ובניה בקיבוצים, הרחבות ישובים, קליטה ובניה בישובים קהילתיים ובמושבים ושאלות של נציגי הישובים לאורך תהליך זה.

פורום זה אינו עוסק בתחום התכנון והבניה.