• מישהי

  נשלח ע"ימישהי 14:53, 18 בפברואר 2013

  שלום, אנחנו זוג שעבר וועדת קבלה והכל וקיבל כבר חוזים לפני חתימה.יש זוג נוסף שעדיין לא עבר וועדת קבלה (עבר מבחנים) והם ביקשו מאיתנו את החוזים בענתיים. האם מותר לנו לשלוח להם את החוזים?לא יעשו לנו בעיות עם זה?

  השב
 • 15:14, 18 בפברואר 2013

  שלום רב,
  איני רואה בעיה עם להעביר הסכמים לזוג הנוסף, אלא באם התחייבתם כלפי הקיבוץ שאסור לכם להעביר כל מידע בדבר הפרויקט.
  יחד עם זאת, אני סבור כי הסדר הטוב חשוב לא פחות מתוכן, ועל כן, ראוי ונכון שכל מידע שיתקבל על הפרויקט, יעבור מהקיבוץ ולא ממועמד אחר. הרי יתכן שהחוזים שלכם אינם מעודכנים כבר, שכן קורה לעיתים שהקיבוץ מעדכן הסכמים עם התקדמות הפרויקט, ובהעברת הסכמים לא מעודכנים לחברים שלכם, תגרום להטעיה שלהם, הלא כן?
  בברכה, צבי סיגל, עו"ד

  תגובה
 • 15:21, 18 בפברואר 2013

  בכתב ההרשמה שחתמנו עליו שוילמנו מקדמה היה סעיף והוא רשום ככה:
  אנו מסכימים שהמסמכים , ההסכמים, התכניות והמפרטים הטכניים שימסרו לידנו,
  ישמשו אותנו בלבד , ו/או מי מטעמנו, לבחינת תנאי הפרויקט. לא נעשה בהם כל שימוש
  ו לא נמסו ר אות ם לצ ד שליש י כלשהו , שלא כאמור לעיל , ל לא קב לת הסכמתכ ם מראש.

  האם זה אומר שאסור לנו להעביר מסמכים לאנשים אחריםן שאינם עורכי דין?

  תגובה
 • 15:40, 18 בפברואר 2013

  שוב שלום וברכה,
  כפי שכתבתי, במידה והתחייבת שלא להעביר מידע שמגיע אליך במסגרת הפרויקט, אין בעיה. מאחר והתחייבת שלא להעביר מידע, אסור לך למסור אותו לחברים שלך או לאף מועמד אחר, שכן המדובר בהפרת הסכם מול הקיבוץ.
  בברכה, עו"ד צבי סיגל

  תגובה
 • 16:01, 18 בפברואר 2013

  אולי לא תיארתי את התמונה הכוללת
  אנחנו כרגע מתארגנים כקבוצה כדי לקחת עוד יחד,ואחד מהזוגות בהרחבה ביקש מאתנו את החוזים.האם גם להם אסור לנו לשוח את החוזים?
  אולי הבנתי אותך לא נכון..

  תגובה
 • 09:17, 19 בפברואר 2013

  שוב שלום וברכה,
  אני שב וחוזר, מאחר ואני מבין שכל משפחה התחייבה כלפי הקיבוץ שלא למסור מידע אשר הגיע אליהם מהקיבוץ, אני סבור כי הדבר הנכון ביותר הוא שכל משפחה שתרצה לקבל חוזה תפנה באופן אישי לקיבוץ.
  ככל שהנכם מגבשים קבוצה, יהיה זה נכון לטעמי שנציג של הקבוצה יפנה כבר בשלב גיבוש הקבוצה לקיבוץ בבקשה לשיתוף פעולה, ע"מ לזרז ולייעל את ההליכים. מנסיוני הרב בייצוג קבוצות משתכנים מול קיבוצים, ככל שהקבוצה תראה מעורבות, והתעניינות, כך הקיבוץ ישתף עמה פעולה, שכן מטרת הקיבוצים היא לחתום על הסכמים מוקדם ככל הניתן.
  בברכה, עו"ד צבי סיגל

  תגובה

פורום זה יעסוק בסוגיות הנוגעות בקליטה ובניה בקיבוצים, הרחבות ישובים, קליטה ובניה בישובים קהילתיים ובמושבים ושאלות של נציגי הישובים לאורך תהליך זה.

פורום זה אינו עוסק בתחום התכנון והבניה.