נכות מתאונה, מה הכוונה ב"סכום הביטוח המלא"? - פורום תביעות ביטוחי חיים

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 01:03, 8 בפברואר 2013

  ברצוני לשאול לגבי כמה משפטים שרשומים בפוליסה שלי. המשפט הראשון הוא:בכל מקרה של נכות חלקית עקב תאונה שלא נזכרה בפירוט שלעיל(יש טבלה למעלה קטנה וקצרה) או במקרה של איבוד איברים-חלקי או מלא- שאינו כולל הפרדתם האנטומית מגוף המבוטח,ישולם שיעור של סכום הביטוח המלא,לפי שיעור הנכות שייקבע ע"י רופא חברה בתנאי שאותה נכות תמידית. מה זה אומר "סכום הביטוח המלא"? האם זה אומר שאם יש לי כמה אחוזי נכות ביד ורופא קבע לי 55 אחוז ובטבלה שלהם רשום איבוד גמור של יד זה 50 אחוז אז זה אומר שהמקסימום שאני יכול לקבל זה 50 אחוז? או שאני צריך לקבל יותר מ-50 אחוז והאם השאלה הזאת זה גם בקשר למשפט הבאה אחריותה של החברה לא תעלה על סכום הביטוח המלא הנ"ל בין ששולם בבת אחת עקב נכותו המלאה של המבוטח ובין שישולם בחלקים בעקבות מספר תביעות לנכות חלקית. כאשר יגיעו סך התשלומים שעל החברה לשלם לפי ביטוח נוסף זה לסך השווה לסכום הביטוח המלא. האם גם כאן נאמר שאם בן אדם יש לו מספר נכויות ביד נניח 58 אחוז ובטבלה שלהם רשום מקסימום על איבוד יד 50 אחוז אז זה אומר שהם לא יתנו מעל ל-50 אחוזי נכות למרות שנקבע אחרת? תודה על ההעזרה

  השב
 • 09:48, 10 בפברואר 2013

  ביטוח חיים הינו ביטוח וולנטרי. הכוונה שחברת הביטוח מפצה בהתאם לסכום הביטוח שדרשת בעת הקבלה לביטוח. בפוליסה שלך קיים סעיף נכות והסכום הנקוב בו הינו הסכום המקסימלי שבו תפוצה במקרה וייקבע לך נכות בשיעור 100%.
  במקרה ורופא החברה קבע נכות רפואית בגין איבר אחד שגבוהה מסך הסיכון של החברה, אזי החברה תשלם לך בהתאם לפוליסה קרי איבוד האיבר. ובמקרה שלך, 50% מהסכום המקסימלי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד רונן מורנו

מנהל הפורום: עו"ד רונן מורנו

עוסק מזה למעלה מ-13 שנים בניהול תביעות ביטוח מורכבות עם התמחות ספציפית בתביעות ביטוח חיים, אובדן כוש
למידע נוסף

077-2304178 חיוג
הודעה

פורום תביעות ביטוחי חיים הינו פורום העוסק בפן המשפטי של ביטוחי החיים. הוא בא לתת מענה לאזרח אשר נתקל, בד"כ בפעם הראשונה, מול תאגיד הביטוח הדורסני והוא מרגיש שהוא הולך לאיבוד בסבך הניירת והבירוקרטיה.
תפקידו של פורום זה הוא לנסות לתת לאדם הפשוט, כלים להתמודדות מול חברת הביטוח כאשר האזרח חווה אירוע תאונתי או מחלתי אשר יכול לזכות אותו בתגמולים מחברת הביטוח.
כולי תקווה כי הטיפים הקטנים אשר ניתנים לציבור במסגרת הפורום יעשו מעט סדר במושגים ויגרום לציבור לפעול מול חברות הביטוח ביעילות רבה יותר.
ההמלצות בפורום הינן המלצות כלליות ואינן באות להחליף יעוץ מקצועי פרטני הנעשה מול עורך דין.