ביטול קצבה ע"י חברת הביטוח וגביית כסף רטרואקטיבית - פורום תביעות ביטוחי חיים

שאלה חדשה
 • i

  נשלח ע"יi 14:04, 29 בספטמבר 2013

  ברצוני לשאול אם חברת הביטוח אישרה לי תביעה לשנה בחודש 6 ובסוף חודש חמישי ביטוח לאומי החזיר לי תשובה שהוא מוריד לי את הקצבה אך לא עידכנתי את חברת הביטוח והגשתי ערער בזמן הזה והחודש החזירו לי את הקצבה אך הורידו לי את אי הכושר ל65 ואחוזי נכות 80 לצמיתות האם אני צריך עכשיו כבר להודיע לחברת ביטוח או לחכות מתי שיבקשו שוב מסמכים? והאם חברת הביטוח יכולה לבטל את הקצבה? והאם הם יכולים לבקש כסף רטרו?או לבקש שאני אלך לועדה שלהם? מה כדאי לעשות בנידון?

  השב
 • 09:44, 7 באוקטובר 2013

  כאשר חברת הביטוח אישרה את תביעתה היא הסתמכה על קביעת המומחים שלה. קביעת המוסד לביטוח לאומי אינה מחייבת את חברת הביטוח ואל מול חברת הביטוח קביעת המוסד לביטוח לאומי אינה מחייבת אף אותך.
  חברת הביטוח לא תבקש את כספי התגמולים בחזרה.

  תגובה

פורום תביעות ביטוחי חיים הינו פורום העוסק בפן המשפטי של ביטוחי החיים. הוא בא לתת מענה לאזרח אשר נתקל, בד"כ בפעם הראשונה, מול תאגיד הביטוח הדורסני והוא מרגיש שהוא הולך לאיבוד בסבך הניירת והבירוקרטיה.
תפקידו של פורום זה הוא לנסות לתת לאדם הפשוט, כלים להתמודדות מול חברת הביטוח כאשר האזרח חווה אירוע תאונתי או מחלתי אשר יכול לזכות אותו בתגמולים מחברת הביטוח.
כולי תקווה כי הטיפים הקטנים אשר ניתנים לציבור במסגרת הפורום יעשו מעט סדר במושגים ויגרום לציבור לפעול מול חברות הביטוח ביעילות רבה יותר.
ההמלצות בפורום הינן המלצות כלליות ואינן באות להחליף יעוץ מקצועי פרטני הנעשה מול עורך דין.