תביעה יצוגית -קופון שלא מכובד - פורום תביעות יצוגיות

שאלה חדשה
 • איציק

  נשלח ע"יאיציק 21:14, 30 באפריל 2012

  שלום קבלתי בדואר מחברת מזון גדולה לקבלת מוצר 1+1 . הקופון היה מיועד לבצוע קניות ברשת שופרסל. בשבוע שעבר נגשתי לסופר לקחתי את המוצר וניגשתי לקופה. לתדהמתי הודיע לי הקופאית שאין לה אפשרות לכבד את הקופון וכנראה שהספק ביטל את המבצע. נאלצתי לשלם על זוג המוצרים שלקחתי מהמדף למחרת פניתי לספק ובררתי באמצעות שרות לקוחות למה לא מכבדים את הקופון. תשובת הספק היתה: החלטנו לבטל את המבצע באופן חד צדדי. אני מבקש לציין שלא היתה אף הודעה על בטול המבצע לא באינטרנט באתר הספק . לא על המדף בחנות . לא בעיתונות ולא בכל אמצעי מדייה או דוור ישיר כלשהוא. שאלתי : האם ניתן לתבוע בתביעה יצוגית את הספק על הפרת תנאי הקופון שהופץ באלפים ואוליי בעשרות אלפים.

  השב
 • 22:56, 4 במאי 2012

  שלום,

  לקופונים ולמבצעים באשר הם יש תקנון בו מפורטים תנאי ההשתתפות במבצע/קופון.

  אם שילמת כסף עבור הקופון, ככל הנראה תהיה זכאי להשבת סכום הכסף ששילמת עבור הקופון. אחרת, הקופון נחשב כמתנה שנשלחה אליך וככזו יכול נותן המתנה (במקרה שלנו - הספק) לחזור בו מנתינת המתנה, אלא אם נקבע שאסור לו לעשות כן.

  בנוסף, תקנוני מבצע/קופונים מעניקים לספקים אוטונומיה לביטול חד צדדי משיקולים כלכליים.

  אינני מוצא מקום להתערבות משפטית.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עמנואל סולומונוב

מנהל הפורום: עו"ד עמנואל סולומונוב

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטת ירושלים. מוסמך לעסוק בעריכת דין משנת 1972. עו"ד סולומונוב משמש אף
למידע נוסף

077-2304021 חיוג
הודעה

מטרתו של חוק תובענות ייצוגיות הינה מימוש זכות הגישה לבית המשפט, לרבות לסוגי אוכלוסיה המתקשים לפנות לבית המשפט כיחידים וכן אכיפת הדין והרתעה מפני הפרה של הדין כולל מתן סעד הולם לנפגעים. הפורום יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות הגשה של תביעה ייצוגית, בין מול תאגידים גדולים במשק, בנקים, רשויות מעסיקים ועוד. נענה על שאלות האם מתקיימת עילת תביעה והאם עילת התביעה מתאימה לתובענה ייצוגית. מעת לעת יימסר בפורום מידע על תביעות ייצוגיות המתנהלות והמשפיעות על זכויות האזרחים.