תביעה ייצוגית בנושא מים - פורום תביעות יצוגיות

שאלה חדשה
 • אורן

  נשלח ע"יאורן 11:38, 9 במאי 2012

  שלום רב. אני מתגורר במושב במרכז הארץ עם עוד כ170 משפחות רובן צעירות, מזה תקופה של כחודשיים נאסרו עלינו השתיה והבישול מהמים בברז עקב חשד לחדירת חומרי הדברה, מטעם המועצה הוצבו 2 עוקבי מים לטובת התושבים, כמובן שכמעט כל התושבים אינם משתמשים בעוקבי המים הואיל והם עומדים בשמש ובעלי חיים שונים שותים מהם, ולכן אנו מכספנו משתמשים במים מינרליים וכמובן ממשיכים לשלם חשבון מים כרגיל, שאלתי היא האם יש מקום להגשת תביעה ייצוגית להשבת כספי חשבון המים ו/או ההוצאות הנגרמות עקב קניה של בקבוקי מים. משרד הבריאות ביקש לחפש מקור מים חלופי כבר לפני למעלה מ 3 שנים, אך אף גורם במועצה לא ביצע זאת וכך הגענו למצב שמי השתיה נפסלו תודה מראש

  השב
 • 12:31, 16 במאי 2012

  אורן שלום,

  המצב הבעייתי מובן. אלא שתובענה ייצוגית נגד רשות ציבורית די מצומצמת בהיקפה. ניתן לחשוב על כיוון של התשלום החודשי שאתם ממשיכים לשלם לחברת המים - אם תרצה לבדוק לעומק את הסוגיה אנא צור עימי קשר.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עמנואל סולומונוב

מנהל הפורום: עו"ד עמנואל סולומונוב

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטת ירושלים. מוסמך לעסוק בעריכת דין משנת 1972. עו"ד סולומונוב משמש אף
למידע נוסף

053-9378369 חיוג
הודעה

מטרתו של חוק תובענות ייצוגיות הינה מימוש זכות הגישה לבית המשפט, לרבות לסוגי אוכלוסיה המתקשים לפנות לבית המשפט כיחידים וכן אכיפת הדין והרתעה מפני הפרה של הדין כולל מתן סעד הולם לנפגעים. הפורום יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות הגשה של תביעה ייצוגית, בין מול תאגידים גדולים במשק, בנקים, רשויות מעסיקים ועוד. נענה על שאלות האם מתקיימת עילת תביעה והאם עילת התביעה מתאימה לתובענה ייצוגית. מעת לעת יימסר בפורום מידע על תביעות ייצוגיות המתנהלות והמשפיעות על זכויות האזרחים.