עילה לתביעה ייצוגית נגד אורנג' - פורום תביעות יצוגיות

שאלה חדשה
 • קובי

  נשלח ע"יקובי 11:46, 27 במאי 2012

  שלום רב, משפחתי הינה לקוחת אורנג' שנים רבות, לאחרונה עקב תקלה קטנה שקרתה (איפוס המכשיר של אחותי נמחקו לה המספרים) ונאלצתי לשחזר אותם מהפירוט שיחות באתר אורנג' (שיחות יוצאות). בעודי מתבונן בחודשים השונים, שמנו לב למספר במשך שנה שלמה שעליו כביכול אנו "מחייגים" מספר שמעולם לא הכרנו ולא זכור לאחותי שהיא חייגה אליו מעולם. מספר זה נושא בחיובים שונים של עלות שיחה במשך שנה שלמה. האם במקרה דנן ישנה עילה לתביעה ייצוגית נגד החברה? תודה,

  השב
 • 17:05, 28 במאי 2012

  קובי שלום,

  ראשית כל צריך לבדוק מהו אותו מספר ומהו מהותו. לאחר מכן ניתן יהיה להמשיך בבירור ולהגיע להחלטה האם יש בכך עילה לתביעה ייצוגית.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עמנואל סולומונוב

מנהל הפורום: עו"ד עמנואל סולומונוב

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטת ירושלים. מוסמך לעסוק בעריכת דין משנת 1972. עו"ד סולומונוב משמש אף
למידע נוסף

053-9378369 חיוג
הודעה

מטרתו של חוק תובענות ייצוגיות הינה מימוש זכות הגישה לבית המשפט, לרבות לסוגי אוכלוסיה המתקשים לפנות לבית המשפט כיחידים וכן אכיפת הדין והרתעה מפני הפרה של הדין כולל מתן סעד הולם לנפגעים. הפורום יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות הגשה של תביעה ייצוגית, בין מול תאגידים גדולים במשק, בנקים, רשויות מעסיקים ועוד. נענה על שאלות האם מתקיימת עילת תביעה והאם עילת התביעה מתאימה לתובענה ייצוגית. מעת לעת יימסר בפורום מידע על תביעות ייצוגיות המתנהלות והמשפיעות על זכויות האזרחים.