עוד מקרר - פורום תביעות יצוגיות

שאלה חדשה
 • אי

  נשלח ע"יאי 06:56, 8 ביוני 2012

  שלום. לפני כשנה רכשנו מקרר.וזמן קצר לאחר שימוש הציר שמחזיק את המגירה התחתונה נשבר.הציר עצמו עשוי מפלסטיק והמגירה עצמה פשוט ענקית.להשוואה המגירה הקטנה של כלי כתיבה או כל מגירה אחרת מוחזקת על צירי ברזל.להחליף את הציר של המקרר לא ניתן,כי הוא בנוי על דפנות.ובמקרה כזה יש להחליף את המקרר.כמובן שחברה לא מוכנה אפילו לתקן את הפגם,אלה רק בתשלום,בטענה שאין אחריות על הפלסטיק. החשש שלי שמדובר בפגם בתכנון המקרר. הייתי רוצה לדעת אם יש מקום לתביעה ייצוגית. לצורך העניין יש להם הרבה תקלות כאלה,מדבריו של הטכנאי,והדגם הזה הפסיקו לייצר זמן קצר לאחר שהמציאו אותו. הודה על התגובה.

  השב
 • 19:02, 8 ביוני 2012

  אי שלום,

  ראשית יש לבחון את הסכם האחריות.

  אבל גם אם האחריות לא מכסה זאת, אם ניתן להוכיח שמדובר בפגם בייצור או לכל הפחות תקלה רווחת ולא תקלה נקודתית, אכן ניתן לשקול בחיוב הגשת תביעה ייצוגית.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עמנואל סולומונוב

מנהל הפורום: עו"ד עמנואל סולומונוב

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטת ירושלים. מוסמך לעסוק בעריכת דין משנת 1972. עו"ד סולומונוב משמש אף
למידע נוסף

053-9378369 חיוג
הודעה

מטרתו של חוק תובענות ייצוגיות הינה מימוש זכות הגישה לבית המשפט, לרבות לסוגי אוכלוסיה המתקשים לפנות לבית המשפט כיחידים וכן אכיפת הדין והרתעה מפני הפרה של הדין כולל מתן סעד הולם לנפגעים. הפורום יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות הגשה של תביעה ייצוגית, בין מול תאגידים גדולים במשק, בנקים, רשויות מעסיקים ועוד. נענה על שאלות האם מתקיימת עילת תביעה והאם עילת התביעה מתאימה לתובענה ייצוגית. מעת לעת יימסר בפורום מידע על תביעות ייצוגיות המתנהלות והמשפיעות על זכויות האזרחים.