תערוכת הפרח בחיפה - פורום תביעות יצוגיות

שאלה חדשה
 • צבי

  נשלח ע"יצבי 11:53, 13 ביוני 2012

  שלום. כשהגעתי עם ילדיי לתערוכת הפרח גיליתי כי אצטרך להמתין כשעה על מנת להיכנס לכל אוהל (שלש שעות המתנה בסה"כ). מיד הבנתי שלא מתאים לי לחכות בחום עם ילדים קטנים למשך כל כך הרבה זמן ולכן ניגשתי מיד לנציגת שירות לקוחות ששהתה במקום ולאחר שהיא לקחה את הפרטים שלי, היא הבטיחה כי אקבל החזר מלא בתוך שבעויים. היא לא ציינה בפניי כל דרישה לשמור על הכרטיסים וכד'. בנוסף, לאחר ששאלתי אותה האם יש תהליך כלשהו שאצטרך לאעבור על מנת לקבל החזר זה היא אמרה לי במפורש שלא. כעת שלחו עיריית חיפה מכתב עם דרישות רבות שעליי לעמוד בהם על מנת לקבל את ההחזר! האם במקרה זה כדאי להגיש תביעה ייצוגית או שמא להגיש תביעה בבית המשפט לתביעות קטנות וכד'? תודה על עזרתכם.

  השב
 • 12:51, 13 ביוני 2012

  צבי שלום,

  האפשרות לתבוע בתביעות קטנות תמיד קיימת. לעניין הגשת תביעה ייצוגית נדמה לי שכבר התייחסתי לכך בעבר בפורום. בכל אופן לאור ההתפתחויות כדאי לבדוק את העניין ובראש ובראשונה את הדרישות של העירייה לעומת מה שהובטח. תוכל ליצור קשר להמשך בירור.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עמנואל סולומונוב

מנהל הפורום: עו"ד עמנואל סולומונוב

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטת ירושלים. מוסמך לעסוק בעריכת דין משנת 1972. עו"ד סולומונוב משמש אף
למידע נוסף

053-9378369 חיוג
הודעה

מטרתו של חוק תובענות ייצוגיות הינה מימוש זכות הגישה לבית המשפט, לרבות לסוגי אוכלוסיה המתקשים לפנות לבית המשפט כיחידים וכן אכיפת הדין והרתעה מפני הפרה של הדין כולל מתן סעד הולם לנפגעים. הפורום יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות הגשה של תביעה ייצוגית, בין מול תאגידים גדולים במשק, בנקים, רשויות מעסיקים ועוד. נענה על שאלות האם מתקיימת עילת תביעה והאם עילת התביעה מתאימה לתובענה ייצוגית. מעת לעת יימסר בפורום מידע על תביעות ייצוגיות המתנהלות והמשפיעות על זכויות האזרחים.