• לילך

  נשלח ע"ילילך 18:53, 27 באוגוסט 2012

  האם אפשר לתבוע עורך דין פרטי בבית משפט לתביעות קטנות?

  השב
 • 20:19, 27 באוגוסט 2012

  בוודאי.
  ההגבלה בבית המשפט לתביעות קטנות הינה הגבלה על גובה הסכום הנתבע (עד 30,100 נכון ל-2011) וכן יש הגבלה שאוסרת על תביעות בענייני יחסי עובד מעביד וענייני משפחה.
  עוד הגבלה שקיימת היא, שלחברה בע"מ אסור להיות תובעת, אבל ניתן לתבוע אותה.
  כלומר, במידה ואת רוצה לתבוע עורך דין פרטי בתביעה כספית, וסכום התביעה אינו עולה על הקבוע בחוק, אין שום מניעה לעשות זאת.
  אגב, אם מדובר על עורך דין פרטי, הוא גם יכול לתבוע לקוח שלא שילם לו שכר טרחה (ואלו תביעות יותר נפוצות - כלומר עורך הדין תובע את הלקוח שלא שילם לו).

  הגבלה נוספת שקיימת בבית המשפט לתביעות קטנות היא שאסור לאדם להיות מיוצג ע"י עורך דין, אלא בנסיבות מיוחדות.

  העובדה שאת תובעת עורך דין היא סיבה טובה מאוד לבקש מבית המשפט לאפשר גם לך להיות מיוצגת ע"י עורך דין, או מכר שבקיע יותר בחוק או סתם מישהו שאת סומכת עליו שיעזור לך - הטעם לכך הוא שעו"ד הוא הנתבע, והוא בקיע החוק, ולכן יש סיכוי סביר שהשופט יאפשר גם לך להיות מיוצגת.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עמנואל סולומונוב

מנהל הפורום: עו"ד עמנואל סולומונוב

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטת ירושלים. מוסמך לעסוק בעריכת דין משנת 1972. עו"ד סולומונוב משמש אף
למידע נוסף

053-9378369 חיוג
הודעה

מטרתו של חוק תובענות ייצוגיות הינה מימוש זכות הגישה לבית המשפט, לרבות לסוגי אוכלוסיה המתקשים לפנות לבית המשפט כיחידים וכן אכיפת הדין והרתעה מפני הפרה של הדין כולל מתן סעד הולם לנפגעים. הפורום יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות הגשה של תביעה ייצוגית, בין מול תאגידים גדולים במשק, בנקים, רשויות מעסיקים ועוד. נענה על שאלות האם מתקיימת עילת תביעה והאם עילת התביעה מתאימה לתובענה ייצוגית. מעת לעת יימסר בפורום מידע על תביעות ייצוגיות המתנהלות והמשפיעות על זכויות האזרחים.