קופונים שפג תוקפם - פורום תביעות יצוגיות

שאלה חדשה
 • ענבל

  נשלח ע"יענבל 10:00, 27 בספטמבר 2012

  שלום רב וחג שמח! רכשתי קופונים בBUY 2 אולם פספסתי ביומיים את מימוש הקופון. כמובן שיש תאריך פג תוקף ידוע אולם נראה שיש כאן חוסר שיווי משקל בין מוכרי הקופונים לבין הרוכשים התמימים שלפעמים רוכשים קופונים במאות שקלים שעקב טעות אנוש, מפסידים את כספם! יש אתרים שמציעים קופון במחיר מקדמה של כמה שקלים והיתרה במימוש עצמו. מדוע לא מגבילים את כל אתרי הקופונים לפעול כך?? במצב כזה אתר הקופון "גוזר" את הקופון שלו על סכום המקדמה והצרכן לא יוצא מופסד באם לא יממש בפועל מכל סיבה שהיא את הקופון?.. חייבת להיות איזה רמה של צדק. אנשים מפסידים כסף רב מהקופונים ואתר הקופון "גוזר" את הקופון השמן על חשבון התמורה שהיה צריך הצרכן לקבל. בעידן של קופונים מוזר שאין שום דבר מוסדר בנושא... או שאולי יש? האם יש מקום לתביעה ייצוגית של כל מפסידי השיטה? תודה ושנה טובה!

  השב
 • 14:18, 9 באוקטובר 2012

  ענבל שלום,

  עניין הקופונים כבר עלה בתובענות ייצוגיות. רק לאחרונה דחה בית המשפט 17 תביעות ייצוגיות שהוגשו במקביל בנושא. בכ אופן במקרה בו את מתארת הרי שהחברות "מכסות" את עצמן לפחו לכאורה, בכך שמציינות את תאיך התוקף של הקופון.
  במקרה השני אותו את מתארת צריך להראות שהיתה הטעיה ושהצכן לא היה מודע לתנאים.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עמנואל סולומונוב

מנהל הפורום: עו"ד עמנואל סולומונוב

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטת ירושלים. מוסמך לעסוק בעריכת דין משנת 1972. עו"ד סולומונוב משמש אף
למידע נוסף

053-9378369 חיוג
הודעה

מטרתו של חוק תובענות ייצוגיות הינה מימוש זכות הגישה לבית המשפט, לרבות לסוגי אוכלוסיה המתקשים לפנות לבית המשפט כיחידים וכן אכיפת הדין והרתעה מפני הפרה של הדין כולל מתן סעד הולם לנפגעים. הפורום יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות הגשה של תביעה ייצוגית, בין מול תאגידים גדולים במשק, בנקים, רשויות מעסיקים ועוד. נענה על שאלות האם מתקיימת עילת תביעה והאם עילת התביעה מתאימה לתובענה ייצוגית. מעת לעת יימסר בפורום מידע על תביעות ייצוגיות המתנהלות והמשפיעות על זכויות האזרחים.