הסכם עם עו"ד המייצג בתובענה ייצוגית? - פורום תביעות יצוגיות

שאלה חדשה
  • אברהמי

    נשלח ע"יאברהמי 00:25, 14 בנובמבר 2012

    האם קיימת אפשרות להגיע לסיכום עם עו"ד - שייקח את הייצוג בתביעה ייצוגית במקרה מסוים ואולם שכ"ט שייפסק לו יתחלק בין התובע ובינו חצי חצי?

    השב
  • 15:38, 18 בנובמבר 2012

    אברהמי שלום,

    השאלה שלך לא כ"כ רלוונטית כי בסופו של יום מי שקובע את שכר הטרחה הינו בית המשפט. אני מצטט לך את סעיף 23א לחוק תובענות ייצוגיות:

    "בית המשפט יקבע את שכר הטרחה של בא הכוח המייצג בעד הטיפול בתובענה הייצוגית, לרבות בבקשה לאישור; בא הכוח המייצג לא יקבל שכר טרחה בסכום העולה על הסכום שקבע בית המשפט כאמור".


    בברכה,

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עמנואל סולומונוב

מנהל הפורום: עו"ד עמנואל סולומונוב

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטת ירושלים. מוסמך לעסוק בעריכת דין משנת 1972. עו"ד סולומונוב משמש אף
למידע נוסף

077-2304021 חיוג
הודעה

מטרתו של חוק תובענות ייצוגיות הינה מימוש זכות הגישה לבית המשפט, לרבות לסוגי אוכלוסיה המתקשים לפנות לבית המשפט כיחידים וכן אכיפת הדין והרתעה מפני הפרה של הדין כולל מתן סעד הולם לנפגעים. הפורום יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות הגשה של תביעה ייצוגית, בין מול תאגידים גדולים במשק, בנקים, רשויות מעסיקים ועוד. נענה על שאלות האם מתקיימת עילת תביעה והאם עילת התביעה מתאימה לתובענה ייצוגית. מעת לעת יימסר בפורום מידע על תביעות ייצוגיות המתנהלות והמשפיעות על זכויות האזרחים.