הגשת תביעה ייצוגית נגד רשות השידור - פורום תביעות יצוגיות

שאלה חדשה
 • שלמה

  נשלח ע"ישלמה 20:14, 21 בינואר 2013

  מעולם לא החזקתי מכשיר טלוויזיה בביתי, ומעולם לא היה לי כל צירוף מכשירים המאפשר צפייה בטלוויזיה. לכן, מעולם לא קמה כל עילה חוקית לדרוש ממני תשלום אגרת טלוויזיה. בימים אלה הספקתי לקבל ממספר משרדי עו"ד שונים, מכתבים הטוענים כי הם מייצגים את רשות השידור. ובמכתב, לא מנומק, חסר בסיס וחסר שחר. טוענים כי עלי לפרוע חוב בסך אלפי שקלים תוך 30 יום הכולל איום לפנות להוצאה לפועל. ראוי לציין כי מעולם לא נדרשתי לפרוע חוב כלשהו לרשות השידור, ובטח שלא לשלם שכ"ט. אני משוכנע שכמו שנטפלו אלי בצורה גסה וחסרת כל בסיס עובדתי, רשות השידור מתעשרת ולא בדין, על חשבון אזרחים פשוטים שאין להם את הידע והיכולת להלחם במכונה המשומנת והכוחנית של רשות השידור.

  השב
 • 20:55, 21 בינואר 2013

  הם פועלים בשיטת המצליח. החוק מתיר להם לשלוח הודעות תשלום לאזרחים, מבלי שיצטרכו לטרוח לברר האם הנמען אמנם חייב בתשלום אגרה.
  הנמען, מצידו, צריך להיות בקיא בחוקי המדינה, לשלוח מכתבי ערעור רשומים וכי״וב.
  והם מציבים מחסומים בכבישים! עם שוטר בשכר וגרר מבויים ברקע...
  מאיימים שיעקלו את רכבך!
  ואת זאת החוק דווקא אינו מתיר.
  יסגרו להם את שיבר השחיתות רק כשזה יאיים על כסאו של איזה שר ממונה.
  ככה זה עובד בדיר החזירים הקטן שלנו.

  תגובה
 • 09:33, 24 בינואר 2013

  שלמה שלום,

  ראשית , למיטב ידיעתי יש פורום באתר "משפטי" המטפל בנושא של אגרת הטלויזיה. לעצם העניין, עד כמה שידוע לי לפי נהלי רשות השידור ועל פי חוק אתה יכול למסור תצהיר בו אנו מודיע כי אין לך טלויזיה ולא החזקת. ממליץ לך לבבר מול רשות השידור.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עמנואל סולומונוב

מנהל הפורום: עו"ד עמנואל סולומונוב

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטת ירושלים. מוסמך לעסוק בעריכת דין משנת 1972. עו"ד סולומונוב משמש אף
למידע נוסף

053-9378369 חיוג
הודעה

מטרתו של חוק תובענות ייצוגיות הינה מימוש זכות הגישה לבית המשפט, לרבות לסוגי אוכלוסיה המתקשים לפנות לבית המשפט כיחידים וכן אכיפת הדין והרתעה מפני הפרה של הדין כולל מתן סעד הולם לנפגעים. הפורום יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות הגשה של תביעה ייצוגית, בין מול תאגידים גדולים במשק, בנקים, רשויות מעסיקים ועוד. נענה על שאלות האם מתקיימת עילת תביעה והאם עילת התביעה מתאימה לתובענה ייצוגית. מעת לעת יימסר בפורום מידע על תביעות ייצוגיות המתנהלות והמשפיעות על זכויות האזרחים.