שאלה משפטית לגבי הוט מובייל - פורום תביעות יצוגיות

שאלה חדשה
 • גיל

  נשלח ע"יגיל 16:02, 5 במרץ 2013

  שאלה: לפני 4 חודשים הייתי מנוי של הוט מובייל שבמהלכם, קיבלתי גם חיוב אסטרונומי אחד על יותר מ1000 ש"ח כשבדיעבד נאמר לי שחבילת ה"חו"ל משתלם" שלי, כוללת שיחות מהארץ לחו"ל ומחו"ל לארץ, אבל משום מה שיחות בתוך המדינה בחו"ל, עולות הון עתק. אחרי הסיפור הזה החלטתי להתנתק ולהפתעתי גם חודשיים אח"כ המשכתי לקבל חשבוניות על סך כמה מאות שקלים. פניתי אליהם ונאמר לי שזה חיוב אחרון על ינואר שלא חויבתי בו ולא אקבל עוד חיובים, כי אני כבר לא לקוח של הוט מובייל. לפני כמה ימים קיבלתי חיוב נוסף (?!) של 168 ש"ח. התקשרתי להוט מובייל ונאמר לי שבעקבות תקלה אצלם במערכת בסיפור השיחות לחו"ל כשחייבו אותי ביותר מ1000 שקלים, לא חויבתי בעוד 168 שקלים שבהם הייתי אמור להיות מחוייב והם יחייבו אותי בהמשך החודש השאלה שלי היא כזאת, האם ניתן לחייב לקוח ישן כמה חודשים לאחר שהופסק השירות? לפני כחודש חסמתי הוראת קבע מהם, בייעוצו של מישהו מלאומי קארד. האם זה חכם או שהוט מובייל ייפנו להוצאה לפועל והכל יסתבך? תודה.

  השב
 • 10:49, 6 במרץ 2013

  גיל שלום

  אם לטענת הוט אתה חייב להם כספים, הרי שכל עוד לא חלפה תקופת ההתיישנות (ואם פעלו שלא בשיהוי ניכר), הם יכולים לדרוש ואף לתבוע את הסכום.


  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עמנואל סולומונוב

מנהל הפורום: עו"ד עמנואל סולומונוב

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטת ירושלים. מוסמך לעסוק בעריכת דין משנת 1972. עו"ד סולומונוב משמש אף
למידע נוסף

077-2304021 חיוג
הודעה

מטרתו של חוק תובענות ייצוגיות הינה מימוש זכות הגישה לבית המשפט, לרבות לסוגי אוכלוסיה המתקשים לפנות לבית המשפט כיחידים וכן אכיפת הדין והרתעה מפני הפרה של הדין כולל מתן סעד הולם לנפגעים. הפורום יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות הגשה של תביעה ייצוגית, בין מול תאגידים גדולים במשק, בנקים, רשויות מעסיקים ועוד. נענה על שאלות האם מתקיימת עילת תביעה והאם עילת התביעה מתאימה לתובענה ייצוגית. מעת לעת יימסר בפורום מידע על תביעות ייצוגיות המתנהלות והמשפיעות על זכויות האזרחים.