חיוב חב' חשמל על התראה שלא נשלחה - פורום תביעות יצוגיות

שאלה חדשה
 • מנחם

  נשלח ע"ימנחם 16:18, 27 במאי 2013

  ב20/5 קיבלתי מכתב מחברת חשמל (תאריך עריכת חשבון 13/5) בגין קריאת מונה ווחיובים בגין התראה על חוב בסך 11.3 לפני מע''מ, לא נמצא ברשותי כל התראה שהתקבלה אולם אז הבנתי ששכחתי לשלם ושילמתי מיידית, ב27/5 מגיע מכתב התראה שנכתב בו תאריך הדפסה 22/5. בעוד שנדרשתי לשלם עבור התראה עוד לפני שהודפס כלל ההתראה. (את תשלום החשבון נדחה לחודש הבא עקב שזה סכום קטן, פניתי למוקד 103 וניסו לדחות אותי בתירוצים שונים שההתראה הודפבה קודם, כשאמרתי שכתוב תאריך הדפסה אמרו לי שהם יגישו בקשה לזיכוי. יפה מאד אם לא שמתי לב לתאריך הנפקת ההתראה ולא הייתי עומד על שלי הייתי משלם, מי ערב לכם שאצל אחרים נוצר חיוב בגין התראה (חוץ מהריבית) עוד קודם להדפסת ההתראה ??????????????????

  השב
 • 09:04, 2 ביולי 2013

  מנחם שלום.
  אם אכן מדובר בתופעה רחבת היקף - יתכן וניתן יהיה לשקול הגשת תביעה ייצוגית בנדון. אבל קודם לכן, צריך להראות שקיימת קבוצה בעלת מאפיינים דומים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עמנואל סולומונוב

מנהל הפורום: עו"ד עמנואל סולומונוב

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטת ירושלים. מוסמך לעסוק בעריכת דין משנת 1972. עו"ד סולומונוב משמש אף
למידע נוסף

053-9378369 חיוג
הודעה

מטרתו של חוק תובענות ייצוגיות הינה מימוש זכות הגישה לבית המשפט, לרבות לסוגי אוכלוסיה המתקשים לפנות לבית המשפט כיחידים וכן אכיפת הדין והרתעה מפני הפרה של הדין כולל מתן סעד הולם לנפגעים. הפורום יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות הגשה של תביעה ייצוגית, בין מול תאגידים גדולים במשק, בנקים, רשויות מעסיקים ועוד. נענה על שאלות האם מתקיימת עילת תביעה והאם עילת התביעה מתאימה לתובענה ייצוגית. מעת לעת יימסר בפורום מידע על תביעות ייצוגיות המתנהלות והמשפיעות על זכויות האזרחים.