תובענה ייצוגית - פורום תביעות יצוגיות

שאלה חדשה
 • נינה

  נשלח ע"ינינה 01:58, 9 בינואר 2014

  הגשתי תביעה עצמאית בבית משפט כנגד חברה מסויימת. טרם הגשת תביעתי התנהל בבית משפט אחר תובענה ייצוגית כנגד אותה החברה. לבנתיים החברה שהגשתי כנגדה תביעה הגישה אורכות לבית המשפט להגשת כתב הגנתה עד שלבסופ הגישה כתב הגנה ובו טענה למעשה בית דין הואיל וישנו פסק דין בתובענה הייצוגית (שניתן לאחר הגשת כתב תביעתי ובין לבין הגשת הבקשות לאורכות הגשת כתב ההגנה). שאלתי האם החברה הייתה מחוייבת להודיע לבית המשפט שבו התנהלה תביעתי כי היא מתנהל כנגדה הליך באותו עניין בדיוק בדמות תובענה ייצוגית בבית משפט אחר?

  השב
 • 08:44, 9 בינואר 2014

  מן הראוי היה כי החברה הייתה מיידעת את בית המשפט כי מתנהל הליך של תביעה ייצוגית כנגדה. יתירה מכך, במידה והוגשה הבקשה לאישור/סילוק התביעה הייצוגית, את יכולה עדיין לדרוש כי לא תיכללי בקבוצה של התובעים הייצוגים ולהמשיך את ניהול ההליך שלך באופן פרטני

  תגובה
 • 12:13, 19 בינואר 2014

  שם תוכן הודעה:
  כלומר עליי להגיש בקשה שלא להיכלל בקבוצה של התובענה הייצוגית וזאת למרות ששם ניתן כבר פסק דין??

  תגובה
 • 12:47, 19 בינואר 2014

  אם ניתן פסק דין אשר כולל אותך בקבוצה של התביעה הייצוגית, אזיי איחרת את המועד. אולם במידה ולא נכללת בקבוצה את יכולה להמשיך בהליכים. במידה וטרם ניתן פסק דין תגישי בקשה לא להיכלל בקבוצה על מנת להמשיך את ההליך מטעמך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עמנואל סולומונוב

מנהל הפורום: עו"ד עמנואל סולומונוב

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטת ירושלים. מוסמך לעסוק בעריכת דין משנת 1972. עו"ד סולומונוב משמש אף
למידע נוסף

077-2304021 חיוג
הודעה

מטרתו של חוק תובענות ייצוגיות הינה מימוש זכות הגישה לבית המשפט, לרבות לסוגי אוכלוסיה המתקשים לפנות לבית המשפט כיחידים וכן אכיפת הדין והרתעה מפני הפרה של הדין כולל מתן סעד הולם לנפגעים. הפורום יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות הגשה של תביעה ייצוגית, בין מול תאגידים גדולים במשק, בנקים, רשויות מעסיקים ועוד. נענה על שאלות האם מתקיימת עילת תביעה והאם עילת התביעה מתאימה לתובענה ייצוגית. מעת לעת יימסר בפורום מידע על תביעות ייצוגיות המתנהלות והמשפיעות על זכויות האזרחים.