האם יש מקום לתביעה ייצוגית - פורום תביעות יצוגיות

שאלה חדשה
 • אירית

  נשלח ע"יאירית 15:37, 15 בינואר 2014

  ביום שבת ה11/1/14 רכשה אמי מקרר 4 דלתות של SHARP מדגם SJ5403MSL בחנות שקם אלקטריק שבבילו סנטר. בהזמנה המוכר ציין שאני אכן אקבל דגם SJ5403MSL ולא דגם מסוג SJ5403NSL. בחנות על המקרר עצמו מתנוססת לה בגאווה מדבקה על הצריכה האנרגטית של המקרר עם האות B וצריכת אנרגיה שנתית של 770 קוט"ש. אכן שאלנו את המוכר אם זוהי הצריכה ונאמר לנו כי אכן זוהי הצריכה ואף הוא הפנה אותנו לאתר היבואן הרשמי ראלקו ושם נמצאים הפרטים האלה. היום עם הגעת המובילים, הסתבר שכל הנתונים הינם שגויים ומתרחשת הטעייה מאוד חמורה בנוגע למקררים! הדגם שהתקבל הוא SJ5403NSL ולא SJ5403MSL כפי שהובטח. במבט מהיר מאחורי המקרר הסתבר שהדירוג האנרגטי הוא C ולא B כפי שמפרסמים ראלקו ושקם אלקטריק. הצריכה השנתית הינה 818 קוט"ש לשנה ולא 770 כפי שפורסם באתר ראלקו ועל ידי שקם אלקטריק. בפנייתי לחנות, המוכר יצר קשר עם הסוכן שטען ש"ההבדל הוא רק 24 ₪ בשנה!" ושמומלץ לי לא לעשות "סיפור".

  השב
 • 13:36, 16 בינואר 2014

  על פניו האירוע שאת מתארת הינו דוגמה קלאסית לתביעה יצוגית. כאשר לקוח קונה מוצר א' ומקבל מוצר ב' אשר עולה לו יותר כסף והספק הטעה אותו.
  קיימות 2 בעיות קטנות במקרה ותוגש תביעה יצוגית מטעמך. האחת, האם הייתה טעות מטעם הספק והוא מוכן לספק לך את המקרר הנכון. במידה וכן כל התביעה הייצוגית מתרוקנת מתוכן.
  במידה ולא, מהו הנזק. משמע כמה מקררים כאלה נמכרו. במידה והסכומים הם נמוכים אני בספק אם שווה לטרוח.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עמנואל סולומונוב

מנהל הפורום: עו"ד עמנואל סולומונוב

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטת ירושלים. מוסמך לעסוק בעריכת דין משנת 1972. עו"ד סולומונוב משמש אף
למידע נוסף

053-9378369 חיוג
הודעה

מטרתו של חוק תובענות ייצוגיות הינה מימוש זכות הגישה לבית המשפט, לרבות לסוגי אוכלוסיה המתקשים לפנות לבית המשפט כיחידים וכן אכיפת הדין והרתעה מפני הפרה של הדין כולל מתן סעד הולם לנפגעים. הפורום יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות הגשה של תביעה ייצוגית, בין מול תאגידים גדולים במשק, בנקים, רשויות מעסיקים ועוד. נענה על שאלות האם מתקיימת עילת תביעה והאם עילת התביעה מתאימה לתובענה ייצוגית. מעת לעת יימסר בפורום מידע על תביעות ייצוגיות המתנהלות והמשפיעות על זכויות האזרחים.