הגשת מספר תביעות ייצוגיות - פורום תביעות יצוגיות

שאלה חדשה
 • אריק

  נשלח ע"יאריק 13:43, 12 במרץ 2014

  שלום רב ברצוני להגיש מספר תביעות ייצוגיות כנגד חברות שונות ובעילות שונות, ולדעתי מוצדקות כמובן. הנושאים התבשלו אצלי הרבה זמן, ועכשיו החלטתי כי ברצוני לתבוע ייצוגית כל אחת מאיתן חברות. נאמר לי ע"י עורך דין שנועצתי איתו, כי הדבר בעייתי כי מעיד כביכול על חוסר תום לב, וכי בית המשפט יראה את זה בעין לא יפה ועלול לדחות תביעה ולחייב בהוצאות משפט רק על סמך זה שאני " תובע סדרתי". כלומר לפי מה שהבנתי ממנו, גם אם התביעה מוצדקת עקב הפרת תקן כלשהו, מי שתבע כבר בעבר מתייחסים אליו בבית המשפט כאחד שבא להתעשר ולא בגלל העוולה הצרכנית. האם לוותר על התביעות לדעתך?

  השב
 • 15:29, 12 במרץ 2014

  אריק שלום.
  יש לבחון בזהירות הגשה של מספר תביעות ייצוגיות בו זמנית. בין היתר מהסיבות האמורות לעיל.
  בכל מקרה אני לא מציע לך לוותר על הגשתם. מציע לך להיפגש עימי ונבחן איזה תביעה (או תביעות) הכי ראוי להתחיל איתם ונתקדם משם.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עמנואל סולומונוב

מנהל הפורום: עו"ד עמנואל סולומונוב

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטת ירושלים. מוסמך לעסוק בעריכת דין משנת 1972. עו"ד סולומונוב משמש אף
למידע נוסף

077-2304021 חיוג
הודעה

מטרתו של חוק תובענות ייצוגיות הינה מימוש זכות הגישה לבית המשפט, לרבות לסוגי אוכלוסיה המתקשים לפנות לבית המשפט כיחידים וכן אכיפת הדין והרתעה מפני הפרה של הדין כולל מתן סעד הולם לנפגעים. הפורום יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות הגשה של תביעה ייצוגית, בין מול תאגידים גדולים במשק, בנקים, רשויות מעסיקים ועוד. נענה על שאלות האם מתקיימת עילת תביעה והאם עילת התביעה מתאימה לתובענה ייצוגית. מעת לעת יימסר בפורום מידע על תביעות ייצוגיות המתנהלות והמשפיעות על זכויות האזרחים.