הוספת תובעים ונתבעים חדשים - פורום תביעות יצוגיות

שאלה חדשה
 • מריו

  נשלח ע"ימריו 09:02, 5 במאי 2014

  במקרה שהוגשה תובענה ייצוגית, ולאחר מכן מתגלה שלקבוצות אחרות של אנשים נגרמת אותה עוולה על ידי גורמים אחרים, ניתן יהיה להרחיב את התובענה לעוד נתבעים וגם הוספת תובעים חדשים?, ואם כן, איך זה נוהל ומה העלותו? שוב תודה רבה מראש

  השב
 • 09:22, 5 במאי 2014

  במסגרת בקשה לתביעה יצוגית מציינים את קבוצת התובעים אם וכאשר התביעה היצוגית תאושר. משמע, במידה וקיימת קבוצה אחרת אשר נגרם לה עוול על ידי גורם אחר, אזיי מדובר בתביעה אחרת לחלוטין. לא יהיה ניתן "להרחיב את התובענה" כהגדרתך מהסיבה הפשוטה כי הנתבעים הינם נתבעים שונים לחלוטין. יחד עם זאת, במידה ומוגשת תביעה ובקשה לאישורה כתביעה יצוגית, ולאחר מכן מתברר כי קיימת בוצה נוספת אשר נפגעה אך לא התבקשה ייצוגם, ניתן להגיש בקשה לתיקון כתב התביעה והבקשה לאישורה כיצוגית. עלויות ? מדובר על הוצאות שבית המשפט יכול לפסוק לטובת הצד השני, מאחר והוא נדרש לתקן את כתב ההגנה ולהכין הכל מראש. אלדר אדטו, עו"ד מנהל פורום תביעה ייצוגית www.adatolaw.co.il

  תגובה
 • 09:48, 5 במאי 2014

  שוב תודה לך
  מתשובתך אני יכול להבין שבמקרה של הוספת תובעים לאחר ההגשה, העלות להוצאות לצד השני הינו בהקלדת שמות חדשים, כאשר תוכן ההגנה הינו אותו תוכן, מזה אני יכול להבין שאין עלויות גדולות בפרוצדורה, אם הבנתי נכון.

  לגבי הוספת נתבעים, יש מקרים שהשתרשו שיטות מסחר פסולות, ביותר מחברה אחד, אך התובעים לקחו את השירותים של אחד או שתיים מהחברות, לכן לא היו לקוחות של החברות האחרות, מכאן שאין להם זכות לתבוע משהו שלא צרכו, מכאן נבעה השאילה.
  אז ניתן להבין מנימוקיך, שאם מתקדמת התובענה, היא רק יכולה להוות תקדים שלקוחות של חברות אחרות לאותה עוולה, תוכלו להישען עליה?, זה מה שאתה אומר?
  אלף תודות

  תגובה
 • 10:09, 5 במאי 2014

  אתה ממשיך ומפרש את המובן מאילו. פסק דין כנגד חברה אחת לא חל על חברה אחרת !!!. ובוודאי שעל מנת להוכיח שיטות עבודה ו/או דפוס עובדה זהה חייבים להוכיח אותו בכל תביעה.
  מציע שתבוא לפגישה או שתפנה לעורך דין שמומחה בתביעות יצוגיות. הערפל כבד מדיי על מנת להבין את מה שאתה מבקש להסיק.

  תגובה
 • 11:46, 5 במאי 2014

  שוב תודה רבה על התייחסותך

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עמנואל סולומונוב

מנהל הפורום: עו"ד עמנואל סולומונוב

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטת ירושלים. מוסמך לעסוק בעריכת דין משנת 1972. עו"ד סולומונוב משמש אף
למידע נוסף

053-9378369 חיוג
הודעה

מטרתו של חוק תובענות ייצוגיות הינה מימוש זכות הגישה לבית המשפט, לרבות לסוגי אוכלוסיה המתקשים לפנות לבית המשפט כיחידים וכן אכיפת הדין והרתעה מפני הפרה של הדין כולל מתן סעד הולם לנפגעים. הפורום יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות הגשה של תביעה ייצוגית, בין מול תאגידים גדולים במשק, בנקים, רשויות מעסיקים ועוד. נענה על שאלות האם מתקיימת עילת תביעה והאם עילת התביעה מתאימה לתובענה ייצוגית. מעת לעת יימסר בפורום מידע על תביעות ייצוגיות המתנהלות והמשפיעות על זכויות האזרחים.