תביעה נגד בנק הפועלים - פורום תביעות יצוגיות

שאלה חדשה
 • דקלה צם

  נשלח ע"ידקלה צם 12:08, 9 ביוני 2014

  בחשבון "אובר" של 20 אלף (כל המסגרת מנוצלת). משכורת 8 ש"ח. הלוואה אחת מהבנק 40 אלף, ואחריה לאורך כשנתיים עוד הלוואות אקספרס שהבנק נתן באמצעות האינטרנט או הבנקאים שהגיע ל-80 אלף שקל, 3000 שקל לחודש תשלום. בגדול, לפי סעיף 4 לחוק הבנקאות, "מבוגר אחראי" הבנק צריך לעצור את ההלוואות האלה ולא לתת להגיע למצב כזה, עשית עושר ולא במשפט.. לדעתי אפשר לתבוע את מנהל הסניף, הסניף, הבנק וגם המפקח על הבנקים שלא פיקח כראוי על הלוואות האקספרס. צריך לשים לזה סוף, לקלות של חלוקת ההלוואות. כבר היינו בסרט הזה..... האם יש מקום לתביעה יצוגית? ואם כן, האם תעלה לי כסף וכמה?

  השב
 • 12:11, 9 ביוני 2014

  שכחתי לכתוב כמובן שהכוונה היא 8 אלף שקל בחודש משכורת, ועוד 7 הלוואות קטנות כ-6, 7, 4, אלף שקל כל אחת, מבלי לקבל אישור הבנק.

  תגובה
 • 15:11, 22 ביוני 2014

  דקלה שלום.
  תודה על הפנייה.
  אני לא רואה מקום לתביעה ייצוגית לאור היות התביעה עם עילה אישית ספציפית ולא עילה לכלל הציבור.
  הייתי בהחלט פונה למונה על הבנקים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד עמנואל סולומונוב

מנהל הפורום: עו"ד עמנואל סולומונוב

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטת ירושלים. מוסמך לעסוק בעריכת דין משנת 1972. עו"ד סולומונוב משמש אף
למידע נוסף

077-2304021 חיוג
הודעה

מטרתו של חוק תובענות ייצוגיות הינה מימוש זכות הגישה לבית המשפט, לרבות לסוגי אוכלוסיה המתקשים לפנות לבית המשפט כיחידים וכן אכיפת הדין והרתעה מפני הפרה של הדין כולל מתן סעד הולם לנפגעים. הפורום יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות הגשה של תביעה ייצוגית, בין מול תאגידים גדולים במשק, בנקים, רשויות מעסיקים ועוד. נענה על שאלות האם מתקיימת עילת תביעה והאם עילת התביעה מתאימה לתובענה ייצוגית. מעת לעת יימסר בפורום מידע על תביעות ייצוגיות המתנהלות והמשפיעות על זכויות האזרחים.