open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

    פורומים

      לדעת יותר - מדריכים משפטיים

        משרדי עורכי דין

          • 4 במאי 2017

            דמי מזונות וחתימה על הסכם

            לאחרונה סיימתי את יחסי עם בן זוגי. יש לנו ילדה משותפת בת 4, בן הזוג איננו יהודי/ישראלי.

            טרם חתמנו על הסכם, אבל קבענו שמדי חודש ישלם עבור הילדה 2,000 ש"ח.

            אנחנו גרות בדירה שכורה ואני משלמת מדי חודש 3250 ש"ח, הצהרון עולה 1000 ש"ח לחודש. מחישוב הסכום הנדרש על פי חוק אני מגיעה לכ-2,800 ש"ח בחודש אותם עלי לקבל ממנו, האם אני צודקת?

            מהם הצעדים שעלי לנקוט במידה ולא נגיע להסכמות בנושא?

            תודה מראש!

            4 במאי 2017
          • מנהל הפורום שלומי באשי - משרד עורכי דין 26 ביוני 2017

            דמי מזונות וחתימה על הסכם

            שלום עמית,
            לאור העובדה כי אבי הילדה אינו יהודי אז לא חל עליו הדין האישי ואז המזונות של הקטינה ייפסקו לפי סעיף 3א לחוק לתיקון דיני מזונות הקובע כי ההורים חייבים במזונות ילדיהם לפי שיעור יחסי להכנסותיהם ללא כל קשר למי מחזיק בילד.
            המשמעות היא שאין חובה אבסולוטית על האב אלא יש חובה גם על האב.
            לא כתב כמה את משתכרת וכמה הוא
            אם הגעת למצב שהחישוב שאת עושה מביא אותך ל 2800 ש"ח את צריכה לזכור כי החישוב שאת עושה הוא בהנחה שיש חובה אבסולוטית רק על האב.
            הסכום אינו נמוך ולדעתי אינו מצדיק תביעה.
            ייתכן כי כעת הוא נמוך בהתחשב בצרכי הקטינה אבל בעתיד, לאחר שייפסקו הצהרונים הוגנים, הוא יהיה גבוה יותר.
            שבו דברו ותגיעו לידי הסכם כל מה שבאיזור של 2,200 - 2,400 הוא סביר בהחלט.

            26 ביוני 2017
          forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
          close the form