מקרה חריג - פורום מזונות

שאלה חדשה
 • נשואה

  נשלח ע"ינשואה 23:38, 29 בנובמבר 2012

  אני ובעלי התגרשנו לפני בערך 13 שנים אך חזרנו לחיות יחד.לאחר כשנה נישאנו ע"י רב כדמו"י ואף נולדה לנו ילדה.נותרנו רשומים כגרושים ולא טרחנו לשנות סטאטוס בת.ז. לאחר תקופה התחלנו לקבל פעם בשנה מהמל"ל כסף עבור בי"ס לילדים. לא אמרנו דבר כי פחדנו שלא דיווחנו ואפילו ניהננו מהעזרה.השנים חלפו,לפני 5 חודשים נפרדנו.אני רוצה לתבוע מזונות לקטינה וגם לי כאישה נשואה, אך הוא מאיים עלי, שאם אעשה כן הוא ידווח למל"ל כי במשך שנים קיבלתי מהם כסף פעם בשנה עבור לימודים לילדים למרות היותי נשואה . שאלותי הן: 1.האם מגיעים לי מזונות אישה ?(איני עובדת)2.מה לכתוב בתביעה מבחינת הסטאטוס וכיצד אענה בדיון על הרמת הגבה של השופט?(יש לי כתובה להוכחה) 3. האם מגיע לי חצי מזכויותיו בפנסיה שכן כל השנים הייתי איתו ולצידו? ושאלה אחרונה: במידה וכן מגיעים לי מזונות אישה, האם מגישים זאת באותה התביעה של מזונות הקטינה שאגיש כאפוטרופוסית טבעית שלה? תודה וסליחה על טרחה כה גדולה

  השב
 • 11:13, 3 בדצמבר 2012

  שלום,
  אכן נהגתם לא כדין - שניכם! לכן איומיו לפגוע בך יפגעו גם בו שכן הוא נהנה מאותם כספים גם כן. במקרה זה קרוב לודאי שביטוח לאומי יתבע אתכם על השבת כספים וגם יקנוס אתכם. למיב ידיעתי מדובר אף בהליך שהוא פלילי. עד כאן לעניין הביטוח לאומי.
  לגבי יתר השאלות - הלכה למעשה את נשואה ונחשבת כנשואה , לרישום במשרד הפנים אין משמעות וברור כי אקט הנישואין גובר על הרישום שאתם לא ביצעתם.
  כנשואה שאינה עובדת מגיעים לך מזונות למרות שכיום בית המשפט ירצה לדעת מדוע אינך עובדת והאם יש לכך סיבה מוצדקת. את תביעת המזונות את מגישה עבורך ועבור הקטינה באותה תביעה.
  לגבי זכויות הפנסיה את זכאית למחצית מכלל זכויותיו. עלייך להגיש תביעה בעניין זה
  מקווה שעזרתי

  תגובה
מנהל הפורום:שלומי באשי - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: שלומי באשי - משרד עורכי דין

עו"ד שלומי באשי הינו בעל ניסיון של למעלה מ 20 שנים בתחום דיני המשפחה הכולל הופעות בבתי המשפט לענייני
למידע נוסף

053-9374958 חיוג
הודעה

לא יודעים כמה מזונות יפסוק לכם בית המשפט או בית הדין? מה וכמה מגיע לילדים, לאישה? היכן להגיש תביעת מזונות אישה - בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה? כמה זמן עד שאקבל מזונות? על כך ושאלות נוספות בנושא מזונות אישה וילדים בפורום זה.