חוב מזונות לאשה - במקביל חייבת כספים בהוצל"פ - פורום מזונות

שאלה חדשה
 • גיא

  נשלח ע"יגיא 19:48, 10 באפריל 2012

  ערב טוב גרושתי חייבת לי כספים בסך של 8000 ש"ח לערך עפ"י פסק דין מחודש 09/11 עד ליום זה עיקלתי לה כ-1000 ש"ח ואין יותר מה לעקל והיא מתחמקת. כיום אני חייב לה סכום של 25000 ש"ח עבור מזונות לשנה אחורה ,וכל חודש עוד מזונות של 3000 ש"ח (החלטה מחודש 01/12) היא פתחה נגדי תיק הוצל"פ באמצעות עורכת דינה כי לא רצתה להפקיד את המזונות לחשבון הבנק שלה ודרשה שאעביר את המזונות לחשבון אחר ואני סירבתי ועשתה זאת כדי שהכסף יעבור לעורכת דינה וכך העיקול שחייבת לי כסף לא ישולם. כיום עיקלו לי את ח"ן הבנק לאחר ששלחתי טענות פרעתי והוכחתי את כל הנ"ל אחד אך אין עדין החלטת רשם ולקחו לי כספים והכניסו לפק"מ והיא יכולה לממש אותם?? האם יש דרך לקזז את החוב שלה מתיק הוצל"פ ? ואיך עושים זאת? תודה

  השב
 • 11:34, 11 באפריל 2012

  שלום גיא וחג שמח,
  אתחיל מהסוף - אתה לא יכול לקזז חוב אזרחי כנגד חוב מזונות בשום מקרה. תשלום מזונות הינו עבור מזונות ילדים ואין קשר בינו לבין חוב אזרחי בין בני זוג אפילו אם ניתן על ידי אותו בית משפט. בהיעדר הוראה מפורשת של בית המשפט לא תוכל לקזז מחוב המזונות.
  לגבי טענת הפרעתי שהגשת - ככל שהפקדת כסף בחשבון הבנק של אשתך עבור מזונות ויש בידך להראות זאת - טענתך תתקבל בגובה הכספים שהופקדו. קח בחשבון שבטענת פרעתי נטל ההוכחה הוא עליך להראות כי שילמת.
  פרט לכך, לגרושתך הזכות לפתוח תיק הוצלפ ולבקש כי המזונות ישולמו לשם.

  תגובה
מנהל הפורום:שלומי באשי - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: שלומי באשי - משרד עורכי דין

עו"ד שלומי באשי הינו בעל ניסיון של למעלה מ 20 שנים בתחום דיני המשפחה הכולל הופעות בבתי המשפט לענייני
למידע נוסף

053-9374958 חיוג
הודעה

לא יודעים כמה מזונות יפסוק לכם בית המשפט או בית הדין? מה וכמה מגיע לילדים, לאישה? היכן להגיש תביעת מזונות אישה - בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה? כמה זמן עד שאקבל מזונות? על כך ושאלות נוספות בנושא מזונות אישה וילדים בפורום זה.