• 27 בספטמבר 2013

מזונות

שלום,
    עפ"י הסכם הגירושין הגרוש מחויב ב- 2,700 ש"ח מזונות הכוללים (נוסח ההסכם) "מדור, כלכלה, ביגוד, חינוך חובה, דמי טיפול וכו' למעט המפורט להלן: מחצית מהוצאות חינוך עלות גן וצהרון ועלות מחצית חוג אחד".
    1. האם הינה בעלת המשמורת היחידנית אינה מביאה את הקטין עם ביגוד מתאים/הנעלה בעת שהוא שוהה עם אביו (בהסדרי לינה מורחבים- לינה פעמיים בשבוע וכל סופ"ש שני), מביאה אותו עם ביגוד בלוי שלא מתאים לגילו. טענתה שכל העלויות בעת שהותו של הקטין עם אביו הן על חשבונו והיא אינה מחויבת בהן (כדוגמת ביגוד לגן, מתנות לימי הולדת של חבריו, תרופות וכו'). למותר לציין שאני רוכש גם כך סט או שניים של ביגוד אך איני מוכן לקבל את טענתה כי אני מחויב לעלות נוספת שבסה"כ מסתכמת לעיתים בתוספת של מאות שקלים בחודש (מעבר לצעצועים ועלות שהות הקטין אצלי). מה ביכולתי לעשות?
    2. בחודשים יולי ואוגוסט שהה הקטין בגן במסגרת קייטנה- עפ"י ההסכם אני מחויב לתשלום צהרון בלבד ולשהות של הקטין עימי במהלך החופשה של מספר ימים. האם לא ביקשה את רשותי מראש וכעת טוענת שעלי לשלם את הסכומים. האם הוצל"פ יכולה לחייב אותי בהוצאה למרות שאינה רשומה בצורה מפורשת בהסכם?

27 בספטמבר 2013
  • 6 באוקטובר 2013

מזונות

שלום ש,

1. חובתם של שני ההורים לדאוג שהילדים יצאו וייכנסו לביקורים באופן יאה ומסודר. באם הדבר חורג מהנורמה המקובלת אתה יכול לפנות לבית המשפט או לפקידת הסעד ככל שמונתה בעניינכם בבקשה מתאימה.
    2. התשובה היא לא. זה חייב להיות מאוזכר ברחל בתך הקטנה בהסכם הגירושין.

6 באוקטובר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?