מזונות בגיר - פורום מזונות

שאלה חדשה
 • דודו

  נשלח ע"ידודו 22:56, 6 במאי 2012

  לבגיר נפסקו מזונות עד גיל 18 שהיה קטין. פסק הדין אוזן בכך שאחותו הייתה חיילת וגרה עם אביה. כעת הבגיר חייל בן 20 והוא תובע מזונו כבגיר שלא יכול לפרנס עצמו. האם זה שניתן כבר פסד בענייןואוזן עם האחות לא סגר את הנושא ? יצוין שהבגיר מנוכר לאביו כבר 4 שנים. האם יש לו עילה לתבוע

  השב
 • 11:00, 7 במאי 2012

  שלום דודו, ראשית אין כל קשר לאחות. שנית, העובדה שניתן פסק דין עד לגיל 18 לא מונעת מהילד לתבוע ישירות את האב למזונותיו לאחר שבגר. המזונות יהיו עד גיל 21 אלא אם כן קיימות נסיבות אחרות המצדיקות את הארכת התקופה (בדר"כ בעיות רפואיות קשות, נכויות וכיוב.) כאשר אתה מדבר איתי על בגיר בן 20 אשר תובע רק עכשיו ואינו נמצא בקשר עם האב, אזי בהנחה שהוא בריא, קשה לי לראות את בית המשפט פוסק לו מזונות. כך או אחרת תביא בחשבון שמדובר בתקופה של שנה לכל היותר ועל סכום נמוך יחסית (500 ש"ח) שלכל היותר יכול להיפסק במקרה זה.

  תגובה
מנהל הפורום:שלומי באשי - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: שלומי באשי - משרד עורכי דין

עו"ד שלומי באשי הינו בעל ניסיון של למעלה מ 20 שנים בתחום דיני המשפחה הכולל הופעות בבתי המשפט לענייני
למידע נוסף

053-9374958 חיוג
הודעה

לא יודעים כמה מזונות יפסוק לכם בית המשפט או בית הדין? מה וכמה מגיע לילדים, לאישה? היכן להגיש תביעת מזונות אישה - בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה? כמה זמן עד שאקבל מזונות? על כך ושאלות נוספות בנושא מזונות אישה וילדים בפורום זה.