• דני

נשלח ע"ידני 14:36, 19 בדצמבר 2013

שלום: אני גרוש כבר כ- 16 שנה , בזמן הגרושין היו לי הרבה בעיות מעבר לגרושין. אפילו לא הופעתי בבית המשפט שקבע את גובה המזונות. במשך מספר שנים היו הרבה מריבות עם גרושתי , אני טענתי שהיא הציגה בבית משפט רק את ההכנסות של עסקי ללא ההוצאות . כך שבית המשפט הוטעה לגבי הכנסותי האמיתיות אחרי הוצאות ומיסים. לאחר מספר שנים הכרתי את זוגתי והיא הגיעה להסדר עם גרושתי שאשלם 2000 ש"ח לחודש בעבור 2 ילדי , השלישי גדל אצלי . ובעבורו גרושתי לא שלמה כלום. כיום ילדי אחרי צבא. גרושתי טוענת פתאום שהיא רוצה את כל ההפרשים ע"פ הסכומים שבית המשפט קבע. שאלתי האם הסכם בעל פה שרץ כבר 12 שנה ללא איחורים בתשלומים של 2000 ש"ח לחודש . לא מחייב? ומבטל הסכם קודם. האם יש פה הסכם מכללה? האם אני יכול לטעון בבית המשפט טענת "פרעתי" תודה מראש

השב
  • 16:34, 19 בדצמבר 2013

שלום דני,
    עירבבת הרבה תחומים.
    אם היא תפתח תיק הוצאה לפועל על בסיס פסק הדין שהיא מחזיקה ואם יאשרו לה לגבות אחרונית כל כך הרבה שנים (מה שאני מסופק) אז אתה ודאי לא תוכל לטעון טענת פרעתי כי - לא פרעת. זה לגבי הפרעתי
    לגבי ההסדר החדש - מדוע לא אישרתם אותו בבית המשפט ? איך הוא בוצע האם בכתב או בעל פה ?
    אני מניח שתהיה לגרשותך בעיה לקבל את הכספים אורנית לפחות על חלק מהתקופה אבל גם לך תהיה בעה להוכיח שהיה לכם הסכם שכזה.
    העובדה שהיא קיבלה ממך פחות לא בהכרח אומרת שהיא הסכימה לכך.
    כל הנסיבות של כל השנים ישמשו ראיות בתיק שכזה והשופט יצטרך להחליט על סמך כך.

תגובה
  • 13:24, 23 בדצמבר 2013

היי שלומי
    גרושתי פתחה בזמנו תיק בהוצל"פ היו גם פעולות שעשתה כולל צו מאסר בזמנו.
    כפי שאמרתי זוגתי ואני סיכמנו על סכום של 2000 ש"ח לחודש וכך זה רץ כ- 11 שנים ללא איחורים.
    מאז לא נעשו פעולות בתיק ולא עודכנו הסכומים ששולמו.
    שאלתי 1. האם אני יכול לפנות לבית המשפט ולטעון שהתיק התיישן?
    2. האם יש לי זכות לטעון "פרעתי" יש עדים והסכם שהיה בעל פה.
    3. במהלך השנים שילמתי מעל 300000 ש"ח האם גרושתי הייתה צריכה לדווח להוצ"לפ על התשלימים?
    4. עובדה שהיא לא פעלה לקבל את ההפרשים במשך 11 שנה מה שמוכיח לדעתי שזה היה ההסכם ביננו.
    תיק ההוצאה לפועל פתוח כבר כ- 14 שנה. מאז ההסכם שבעל פה לא נעשו פעולות בתיק.
    תודה מראש

תגובה
  • 12:54, 1 בינואר 2014

שלום עדיין לא קבלתי תשובה

תודה מראש

תגובה
מנהל הפורום:שלומי באשי - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: שלומי באשי - משרד עורכי דין

עו"ד שלומי באשי הינו בעל ניסיון של למעלה מ 20 שנים בתחום דיני המשפחה הכולל הופעות בבתי המשפט לענייני
למידע נוסף

053-9374958 חיוג
הודעה

לא יודעים כמה מזונות יפסוק לכם בית המשפט או בית הדין? מה וכמה מגיע לילדים, לאישה? היכן להגיש תביעת מזונות אישה - בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה? כמה זמן עד שאקבל מזונות? על כך ושאלות נוספות בנושא מזונות אישה וילדים בפורום זה.