פסיקת מזונות מופרזת - פורום מזונות

שאלה חדשה
  • בועז

נשלח ע"יבועז 17:13, 10 בינואר 2014

הנני מצוי בהליך גירושין לאחר שנתיים של נישואין.אשתי בת 39 ומבוגרת ממני ב 12 שנה. לאחר טיפולי פוריות הבאנו לעולם שתי בנות. אשתי בעלת תואר שני ומאחוריה קריירה של 20 שנה בהוראה. אשתי מרוויחה כ 12,000 שח נטו בחודש. אני מרוויח כעצמאי סכום הנע בין 2500-3000 שח נטו בחודש. לאחר לידת הבת השניה החליטה אשתי להתגרש מפני שלא הסכמתי לחתום לה על הסכם ממון לפיו אני מוותר על דירה שרכשה כשלושה חודשים לפני החתונה בזמן טיפולי הפוריות שעברנו.שני שלישים מהדירה שולמו על ידי אשתי ואביה ושליש נוסף תכננו לשלם באמצעות משכנתא. בדיעבד ברור לי כי כל מטרתה של אשתי היתה לנצל אותי לצורך הבאת ילדים בגלל גילה הקריטי. הילדות שלנו נמצאות בגן פרטי שעולה 2960 שח עבור כל ילדה. חיינו בדירה שעלות שכירותה היא 5200 שח בחודש. אשתי מגיעה ממשפחה בעלת אמצעים ונכסים ולמרות משכורתי הנמוכה החליטה כי היא מסוגלת לממן דירה זו ואת הגן היקר וזאת למורת רוחי. כעת אנו פרודים ואשתי עברה להתגורר בפנטהאוז יוקרתי השייך לחבר של משפחתה, קיבלה הנחה בשכירות וכעת משלמת 4800 שח. שופטת פסקה לי מזונות ומדור כדלהלן: 2000 שח מזונות עבור שתי הבנות 40% מדמי השכירות של הפנטהאוז בו מתגוררת אשתי עם הבנות וכן 40% מהוצאות המדור כגון ארנונה מים וחשמל וחצי מתשלומי הגן , כלומר 2900 שח. סה"כ הסכום עלי לשלם לפרודתי מדי חודש הוא 7,610 שח. וזאת לא כולל תשלום מזונות "רטרו" בסך 2500 שקלים מדי חודש למשך עשרה חודשים. ברצוני להבין האם סכומים אלו הם הגיוניים ? אין באפשרותי לשלם סכום זה מפני שאני מרוויח סכום קטן בהרבה. האם עלי להגיש ערעור? מה חלקי בדירה שנרכשה ?

השב
  • 17:42, 15 בינואר 2014

שלום אלי,
    אתה אומר שאתה עצמאי ומרויח 2,500 - 3,000 ש"ח לחודש. נראה כי בית המשפט לא קיבל את גרסתך ועל כן פסק לך את אשר פסק.
    לא ציינת מהם הסדרי הראייה שלך עם הילדים.
    .אלא אם כן פוטנציאל ההשתכרות שלך הוא גבוה בהרבה ולא הבאת הסבר מניח את הדעת מדוע אתה משתכר סכום כה נמוך, אי אפשר להבין מדוע נפסקו הסכומים הללו.
    אתה יכול לערער אבל אנא גש לקבל ייעוץ משפטי כשי שפסק הדין ייבחן על מנת לאמוד את סיכויי הערעור.
    לגבי הדירה - התשובה היא לא.

תגובה
מנהל הפורום:שלומי באשי - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: שלומי באשי - משרד עורכי דין

עו"ד שלומי באשי הינו בעל ניסיון של למעלה מ 20 שנים בתחום דיני המשפחה הכולל הופעות בבתי המשפט לענייני
למידע נוסף

053-9374958 חיוג
הודעה

לא יודעים כמה מזונות יפסוק לכם בית המשפט או בית הדין? מה וכמה מגיע לילדים, לאישה? היכן להגיש תביעת מזונות אישה - בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה? כמה זמן עד שאקבל מזונות? על כך ושאלות נוספות בנושא מזונות אישה וילדים בפורום זה.