תשלום מזונות ילדים רטרואקטיבית - פורום מזונות

שאלה חדשה
  • מורן

נשלח ע"ימורן 14:03, 16 ביולי 2014

שלוב רב, אני גרושה + 2 משנת 2009 ( 5 וחצי שנים) , בעת גירושיי גילאי ילדיי היו : תינוק בן חודש וילד בן 5 . גירושין בוצעו בבית הדין שם חתמנו על "הסכם" שהינו דף אחד ומציין רק את סכום המזונות שהינו 3000 וחלובת הבית והרכב שברשותנו. ( כלומר לא בוצע הסכם מקיף שכולל בתוכו את כל הוצאות הילדים, חינוך, מדור,אחזקת מדור, שעורי עזר,הוצאות רפואיות וכו) ( יש לציין כי המסמך נחתם בתום לב ומתוך רצון לסיים במהרה את הקשר עקב כך שגיליתי שהבעל מנהל במשך 5 שנים רומן ומערכת זוגית במקביל למערכת הנישואין שלנו) במהלך השנה הראשונה לגירושין אף לא קבלתי תשלום מזונות כלל. 1. האם ניתן לתבוע כעת תביעת מזונות רטרואקטיבית עבור השנים בהם לא השתתף בהוצאות הילדים וכן במדור ואחזקת מדור? 2. האם ניתן לתבוע כיום את השנה הראשונה בה לא שילם מזונות כלל? כיום אני מעוניינת לתבוע תביעה להגדלת סכום המזונות, כיצד מתחילים בתהליך והאם זה עדיף על תביעה חדשה בשם הילדים? אודה על ייעוץ והכוונה בנושא תודה

השב
  • 14:30, 16 ביולי 2014

מעבר להגדלת המזונות, אני מעוניינת בביצוע של הסכם גירושין תקין ומקיף עם כל זכויות הילדים ופירוט מלא.
    כיצד אני מבצעת זאת? גם דרך תביעה בבית המשפט לשינוי הסכם גירושין קיים?
    אודה להנחייה בנושא

תגובה
  • 15:14, 16 ביולי 2014

רק דרך תביעת מזונות.
    מציע לך לקבל ייעוץ משפטי בעניין זה.

תגובה
  • 15:14, 16 ביולי 2014

שלום מורן,
    אענה על פי הסדר ששאלת :
    1.התשובה היא לצערי לא. זאת אומרת ניתן לתבוע אבל הסיכויים לא גבוהים.
    2.כן - דרך הוצאה לפועל.
    3.זו תביעה חדשה בשם הילדים ואת יכולה בהחלט להגישה לבית המשפט לענייני משפחה אשר ידון במזונות הילדים כאילו אלו לא נפסקו מעולם.

תגובה
מנהל הפורום:שלומי באשי - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: שלומי באשי - משרד עורכי דין

עו"ד שלומי באשי הינו בעל ניסיון של למעלה מ 20 שנים בתחום דיני המשפחה הכולל הופעות בבתי המשפט לענייני
למידע נוסף

053-9374958 חיוג
הודעה

לא יודעים כמה מזונות יפסוק לכם בית המשפט או בית הדין ? מה וכמה מגיע לילדים,  לאישה ? היכן להגיש תביעת מזונות אישה  - בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה ? כמה זמן עד שאקבל מזונות ? על כך ושאלות נוספות בנושא מזונות אישה וילדים בפורום זה.