• 18 בנובמבר 2014

מזונות ילדים ללא נישואין

שלום,
    אני אב ל-2 ילדים: בני1.5 ו-5 אשר הבאתי ללא נישואים עם בחורה שהכרתי למטרה זו.
    נחתם בינינו הסכם הורות משותפת טרום הבאת הילדים, אשר לא אושר בבית המשפט, כאשר הנטל מתחלק חצי-חצי בינינו.
    לאחר הולדת הבן לפני שנה וחצי האם נהייתה אובססיבית לגבי הלינה של הילד אצלה ברמה שבימים שהיה אמור לישון אצלי היא מגיעה ב- 20:30 בערב (לא מכבדת את ההסכם), מוציאה אותו מהמיטה ישן (גם כשהוא חולה או כשיש גשם בחוץ), מכניסה אותו לאוטו לנסיעה של 15-20 דקות וזאת על מנת שיישן אצלה בבית (גם בגיל שנתיים הילד ישן איתה במיטה כל הלילה). כמובן שמצב זה בו באחים מופרדים יצר בעיות אצל הילדה אשר איננה מבינה מדוע האם מפרידה ביניהם ולוקחת רק את אחיה. הדבר יצר בינינו עימותים בעקבות הפגיעה הקשה שלה בילדים והיחסים בינינו עלו על שרטון. כאקט של סחטנות, היא הגישה תביעה למשמורת מלאה על הילדים ותביעה הזויה למזונות של של מעל 8000 ש"ח.
    הנתונים היבשים הם:
    האם: מחזיקה בדירת 3 חדרים משלה ברמת אביב אותה משכירה ב-6000 ש"ח ובה התגוררה עד כחודש לפני הגשת כתב התביעה, שוכרת דירה ב-7000 ש"ח באותה השכונה ומשכורתה נטו עומדת על 11000 ש"ח.
    אני: גר בדירה שרובצת עליה משכנתא של 3000 ש"ח ל-20 שנה בחודש ומשכורתי נטו של 6000 ש"ח.

יש לציין כי האם קמצנית כרונית ומלבישה את הילדים אך ורק בבגדי יד שניה אותם היא מקבלת משכנים ומשפחה כאשר אני הוא היחד שקונה לילדים בגדים. ובכלל, רוב ההוצאות על הילדים הן עליי.

האם בית המשפט יכול לחייב אותי במזונות במצב זה?
    האם אני יכול לבקש מבית המשפט לעשות לה כשירות הורית?

תודה רבה!

18 בנובמבר 2014
  • 3 בדצמבר 2014

מזונות ילדים ללא נישואין

שלום יאיר,
    התשובה היא כן וכן.
    כן ראשון - בית המשפט יכול לחייב אותך במזונות כי זה החוק. פרקטית אם אתה מחלק את הזמן בחלקים שווים ובנתונים הכלכליים שסיפקת וכל עוד המצב לא ישתנה איני רואה שיחייבו אותך.
    כן שני - אם אתה חושב שיש בעיה בהורות שלה אתה בהחלט יכול להגיש תגובה ובקשה למינוי פקידת סעד, פסיכולוג וכיוב..
    קח בחשבון שלגבי הכן השני - סטטיסטית - אין דרך חזרה למשמורת משותפת.
    לדעתי עליך לקחת ייעוץ משפטי

3 בדצמבר 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?