• 17 בדצמבר 2014

מזונות מומלצים

ערב טוב
    בן זוגי ואני נפרדנו בספטמבר שנה שעברה ולצערי לא הצלחנו להגיע להסכמות בעניין מזונות בהליך גישור שכשל. יש לנו ילד אחד בן שנתיים. אני משתכרת במאמץ רב (אחת העבודות פיסית) משני חצאי משרה ומגיעה לשכר של 7000 ש"ח ממוצע , האב משתכר, לטענתו, כ8.500 ש"ח בממוצע. העניין הוא שאיני יודעת כמה באמת הוא משתכר היות והוא עצמי ולא חלקנו יחד חשבון משותף. אני יודעת שתמיד סיפר שזה הסכום שהוא משתכר וכן יודעת שמעת לעת הוא הדריך תיירים בלי לדווח לרשויות הרלוונטיות . כלומר "כסף שחור", הוא עדיין עושה זאת כמובן. לא היה לנו כל רכוש משותף ולכן רק עניין המזונות (שנכון להיום אניי מקבלת ממנו לפי ראות עיניו בין 1500-2000 + הוצאות חינוך (גן פרטי בגיל הזה...). אני שוכרת בית ונכון להיום הדבר היחידי המפריד ביני לבין עוני גמור הוא שהצלחתי ליצור בית ראוי לבני וכשאני כותבת "בית ראוי" כוונתי לסביבה טובה (קיבוץ) ובית מרווח דיו עם חדר ביטחון. העניין הוא שהמזונות שהוא מעביר אלי כיום (כי אין לי אפשרות כלכלית לממן עורך דין ולא ברור עדיין האם אני זכאית לייצוג מין הסיוע) זה הסכום שהוא מוכן להעביר ושקל לא יותר. הוא חי עם בת זוג רווקה העובדת למחייתה ויחד הם מחזיקים בית ברמה זהה לשלי (למעט חדר הבטחון) אם לא יינתן לי סיוע אאלץ לוותר על בית ראוי (כמובן שהורדתי מסגנון החיים שלי כל דבר אפשרי ואני מדגישה שהדבר היחידי שהוא "מותרות" בחיי הוא ביתנו הצנוע, מבחינתי זה ההבדל בין להיות עניה ללא עניה) ההוצאות שלי על בני הן 4000 ש"ח בחודש (33% מדור, חצי גן ילדים ומזון. בלי ביגוד, תרבות ונסיעות!!!). אני כרגע המטפלת העיקרית בילד, האב מגיע פעמיים בשבוע לראות את הילד ופעם אחת לוקח אותו ללינה וכן סופ"ש פעם בשבועיים עד מוצ"ש. הדירה שאני שוכרת עולה 4500 (מחיר מופקע כיוון שאין היצע בקיבוץ הזה) הדירה של בן זוגי לשעבר עולה להם 4400. אציין שעברתי להתגורר בקיבוץ זה בגלל ששתי העבודות שלי הן במשק - עובדה החוסכת לי אלפי שקלים על דלק בשנה. עוד עובדה, בן הזוג לשעבר טוען שהיות ועברתי דירה, הוא ראוי להתחשבות במשזונותיו כי הוצאות הדלק שלו גדלו. אני עברתי 25 דקות נסיעה, בעקבות פרנסה, מהמקום בו התגוררנו יחד (והוא עצמו הרחיק 15 דק' לכיוון הנגדי, מין המקום בו התגוררנו יחד (לפני המעבר שלי) ). אני אובדת עצות, צברתי חובות רבים כיוון שבמשך חצי שנה לא שולמו כלל מזונות (מין הרגע שיצא מין הבית ועד מרץ השנה (מחצית החינוך הוא שילם ישירות לגן) . אנא עזור לי.

17 בדצמבר 2014
  • 19 בדצמבר 2014

מזונות מומלצים

שלום רב,
    ראשית תודה על השאלה המפורטת.
    המזונות המקסימליים עבור הילד אמורים להיות, לפי הנתונים שהעברת כדלקמן :
    1,400 ש"ח 1,500ש"ח מדור מחציות.
    זה אומר 2,900 ש"ח ומחציות.
    זה אומר שאם הוא משלם בממוצע 1,750 ש"ח ומחציות - יש הפרש של 1,150 ש"ח בין מזונות מלאים מקסימליים, שתיכף נראה אם תקבלי בבית המשפט, לבין מה שהוא משלם כיום.
    אני בהחלט חושב שאם הוא ממשיך לשלם 1,500 ש"ח הרי שזה נמוך ואת צריכה לעשות מעשה.
    אם הוא עבר 15 דקות נסיעה מהמקום האחרון שלכם הרי שהוא לא יכול לטעון שאת עברת 25 דקות נסיעה לכיוון ההפוך. יש כן להתחשב בנושא הנסיעות שלו והמאמץ שלו לפגוש את הילד.
    לא ציינת מה זה מחציות ומה עלותם.
    ייתכן כי במקרה שלכם הייתי מציע פשרה שאומרת כי כל עוד המחציות גבוהות - גן פרטי צהרון יעמוד התשלום על סך של 2,100 ש"ח ומחציות וכאשר הוא מגיע לגיל 3 כאשר יש גן חובה מתווסף לסכום זה עוד 400 ש"ח לחודש אשר יעמיד את הסכום על 2,500 שח לחודש ומחציות.
    כתבת בהגינות שההוצאות שלך על הילד עומדות על 4,000 ש"ח לחודש ועכשיו אני שואל אותך - הם את מצפה שהוא ישלם את כל ההוצאות הללו ? ואם לא - אז האם לא משלם כעת יותר ממחצית ? - נקודה למחשבה.
    תציעי לו את ההצעה שכתבתי כאן בתקווה שיאמץ אותה.
    עדיין חוזר ואומר אם התשלום ממשיך להיות 1500 ש"ח אז זה נמוך ויש לעשות מעשה.

19 בדצמבר 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?