• מאיה

  נשלח ע"ימאיה 19:04, 21 בדצמבר 2014

  שלום רב, הנני אישה רווקה שנכנסתי להריון מגבר שאינו נשוי אך חי עם אשה באותה קורת גג משותפת, קרי: ידועים בציבור. אני רווקה חיה לבד והיה לנו רצון משותף להביא ילד לעולם בהסכמה הדדית. יש לציין שלא עשינו הסכם חוזי. הוא מוכן להכיר בילד פורמאלי בזהות שלו כאב. אך לא התחייב בעל פה לשום דבר מעבר לכך. יש לציין שהגבר מבוגר מעל גיל ה50 ויש לו נכסים משלו בארץ ובחו"ל, והוא חי ברמת חיים גבוהה עם האישה שלו והילד המשותף שלהם. הוא טען בפניי שכעת הוא לא ממש עובד, והוא מעדיף להנות מהחיים. האם חלות עליו אותן זכויות של אב לכל דבר ועניין לרבות מזונות? האם אני אוכל לתבוע אותו דרך ביטוח לאומי? אני אשמח לדעת איך הפרוצדורה בעניין זה, ומה הזכויות שלי? תודה, מאיה

  השב
 • 05:24, 22 בדצמבר 2014

  שלום מאיה,
  התשובה היא חד משמעית כן.
  לאחר הלידה ובאם הוא לא יכיר בילד את תוכלי לתבוע תביעת אבהות. מציע כי כרגע תשמרי כל תיעוד או התכתבות בינכם לכך שהוא יודע שהוא האב המיועד.
  לאחר שיוכרז כי הוא האב, יחולו לגביו כל החובות והזכויות בין אב לילד. מזונות, הסדרי ביקור.
  תוכלי בהחלט לקבל מזונות ממנו עבור הילד ורק במידה ולא ישלם תוכלי לפנות לביטוח לאומי.

  תגובה
מנהל הפורום:שלומי באשי - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: שלומי באשי - משרד עורכי דין

עו"ד שלומי באשי הינו בעל ניסיון של למעלה מ 20 שנים בתחום דיני המשפחה הכולל הופעות בבתי המשפט לענייני
למידע נוסף

053-9374958 חיוג
הודעה

לא יודעים כמה מזונות יפסוק לכם בית המשפט או בית הדין? מה וכמה מגיע לילדים, לאישה? היכן להגיש תביעת מזונות אישה - בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה? כמה זמן עד שאקבל מזונות? על כך ושאלות נוספות בנושא מזונות אישה וילדים בפורום זה.