מי אמור לקנות ביגוד לילדים? - פורום מזונות

שאלה חדשה
 • איתן

  נשלח ע"יאיתן 17:52, 6 בינואר 2015

  שלום, אני גרוש + 3, במשמורת משותפת. משלם 7,800 שקל מזונות לחודש לגרושה, למרות המשמורת המשותפת, ללא הפחתה של 25% או כל הפחתה שהיא במזונות. היא אמורה בתמורה לפי ההסכם לשלם כל הוצאות חינוך, רפואיות, צהרונים ל-2 הקטנים וכו'. הבעיה היא שבהסכם לא נכתב מה לגבי בגדים והנעלה. עד השנה האחרונה הגרושה תמיד קנתה בגדים והנעלה בעצמה כי היה ברור לשנינו שכך זה צריך להיות (אני נשאר עם 4,000 שקל אחרי המזונות למחייתי ולמחיית הילדים בזמן שהותם אצלי...). עם זאת בשנה האחרונה היא הפסיקה לרכוש בגדים והנעלה ורוכשת רק פריטים מסוימים תוך שטענתה היא שאני צריך לדאוג לקנות בגדים, נעליים, מעילים וכו' על חשבוני כשהנימוק הוא שזה לא נכתב במפורש בהסכם ושכמו שכל אחד מאכיל הילדים כשהם אצלו ודואג להם לקורת גג, כך כל אחד צריך לרכוש עבורם ביגוד. מה דעתך? לי זה נשמע מופרך לחלוטין שאכן בנוסף לסכומים העצומים שאני מעביר אליה בכל חודש, ומועברים רק מאחר שאני גבר וזה הדין העברי, עלי להוציא עוד מאות שקלים (שאין לי!) על ביגוד לשלושה ילדים. תודה, איתן

  השב
 • 07:30, 22 בינואר 2015

  שלום איתן,
  אין ספק כי בזמן שהות הילדים אצל הורה על הבורה לדאוג לרווחתם וכלכלתם ללא כל קשר לסכומים המשולמים. באותה נשימה יכלת לטנון כי הכסף שאתה משלם הוא עבור אוכל ועל כן אתה לא צריך לרכוש אוכל. על כן תשובתי היא שהכל בגבול הטעם הסביר. אינני מדבר על ביגוד מאסיבי כמו מעיל חליפות בגדעם לאירועים וכיוב. באלו אפשר לחלוק. אבל כל השוטף בהחלט כן.

  תגובה
מנהל הפורום:שלומי באשי - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: שלומי באשי - משרד עורכי דין

עו"ד שלומי באשי הינו בעל ניסיון של למעלה מ 20 שנים בתחום דיני המשפחה הכולל הופעות בבתי המשפט לענייני
למידע נוסף

053-9374958 חיוג
הודעה

לא יודעים כמה מזונות יפסוק לכם בית המשפט או בית הדין? מה וכמה מגיע לילדים, לאישה? היכן להגיש תביעת מזונות אישה - בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה? כמה זמן עד שאקבל מזונות? על כך ושאלות נוספות בנושא מזונות אישה וילדים בפורום זה.