הפחתת מזונות - פורום מזונות

שאלה חדשה
  • רותם

נשלח ע"ירותם 10:52, 8 באפריל 2015

שם תוכן הודעה: שלום. בעלי משלם מזונות לשלושת ילדים שלו מנישואים הקודמים בסך 6500 ש"ח, לא כולל תרופות, טיפולים, חוגים ונסיעת שהוא עושה מתל אביב לירושלים ששם הם גרים (לפחות 2 נסיעות או יותר לשבוע) + אוכל כשהוא נמצא איתם. סך הכל הוצאות שלו מסתכמות ב כ 9000!! ש"ח לחודש כולל מזונות. זהו סכום אסטרונומי! לי גם יש שני ילדים במשמורת שלי (מנישואים הקודמים ) ויש לנו תינוק משותף. סה"כ מגדלים 3 ילדים. אנחנו נמצאים בבעיה כספית מאוד קשה עקב מצב זה. כי גם גרוש שלי משלם לי מעט מאוד על שני ילדים וגם משכורות שלנו לא גבוהות. השאלה שלי האם הוא יכול לבקש פתיחת הסכם גירושין לשם הפחתת המזונות? כי בקצב הזה מצבנו מדרדר מיום ליום והורס לנו זוגיות ומשפחה שבנינו... תודה

השב
  • 09:01, 9 באפריל 2015

שלום רותם,
    אני רוצה להבהיר פה לכל ציבור הקוראים והכותבים - תביעה להפחתת או הגדלת מזונות אפשר תמיד להגיש !! דלתו שלבית המשפט בנושא זה כמו גם בנושא אחזקת הילדים תהיה תמיד פתוחה והתביעה תישמע.
    אז לגבי אם אפשר - התשובה היא כן. עכשיו צריך לבדוק אם כדאי ואם יש קייס.
    הטענה בתביעה לשכם להפחתת מזונות ילדי בן זוגך לפיה את לא מקבלת הרבה כסף מהגרוש שלך אינה רלבנטית כלל וכלל. היא לא היתה רלבנטית גם אן את היית מיליונרית בתביעה להגדלת מזונות על ידי הגרושה של בן זוגך.
    אין כל קשר בינך לבין המזונות שמשלם בן זוגך - יהיה קשר רק אם תביאו ילד ביחד וגם אז לא בטוח שהדבר לבדו ישמש עילה.
    6500 שקל לשלושה ילדים זה לא סכום גבוה וצריך לבדוק פרמטרים נוספים של הגרושה כדי לבדוק האם יש עילה להפחתה - לדוגמא - אם היא מתגוררת אצל הוריה או ביחד עם בן זוגה החדש אז ייתכן שאפשר לדרוש הפחתת של המדור למחצית. לא כתב בני כמה הילדים כי גם לזה יש משמעות - לא כדאי ללכת למהלך של הפחתת כאשר נותר עוד זמן קצר לשלם מזונות ומאידך יש לשקול את המהלך כאשר נותרו עוד שנים רבות.
    אתם חייבים לגשת לייעוץ משפטי כדי לקבל דיעה מדוייקת לכדאיות המהלך.

תגובה
  • 09:47, 9 באפריל 2015

פרטים החסרים:
    ילדים שלו בני 14, 11, 8, גרושתו מתגוררת בדירה שכורה.
    חשוב גם לציין שאין לבעלי הנוכחי דירה בבעלותו, אנחנו גם משכירים (עלות השכירות שלנו הוא 4500 ש"ח)
    הוא השאיר לגרושתו אוטו וסגר את כל החובותיה... שגם זה הוצאה לא קטנה.

משכורת שלי 7000 נטו, הוא כרגע באבטלה. ילד משותף שלנו בן שנה ודורש לא מאט הוצאות... המצב באמת מאוד קשה מבחינה כלכלית.
    האם יש סיכוי להפחתה?

תגובה
  • 07:27, 13 באפריל 2015

שוב שלום,
    מה זה כרגע באבטלה ? כמה אמור להרויח לאחר שישוב למעגל העבודה וכמה השתכר קודם.
    בית המשפט יבדוק את פוטנציאל וכושר השתכרותו ולא את השתכרותו בפועל. ככל שהמצב נמשך כך ולאור גילה הילדים הייתי אומר ששוה לנסות.

תגובה
מנהל הפורום:שלומי באשי - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: שלומי באשי - משרד עורכי דין

עו"ד שלומי באשי הינו בעל ניסיון של למעלה מ 20 שנים בתחום דיני המשפחה הכולל הופעות בבתי המשפט לענייני
למידע נוסף

053-9374958 חיוג
הודעה

לא יודעים כמה מזונות יפסוק לכם בית המשפט או בית הדין? מה וכמה מגיע לילדים, לאישה? היכן להגיש תביעת מזונות אישה - בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה? כמה זמן עד שאקבל מזונות? על כך ושאלות נוספות בנושא מזונות אישה וילדים בפורום זה.