לא משלם מדור - פורום מזונות

שאלה חדשה
 • שולי

  נשלח ע"ישולי 09:46, 12 בנובמבר 2015

  הי , אני בהורות משותפת עם בחור הומו שחי בזוגיות. יש לנו 2 ילדים מקסימים בני שנתיים וחצי . לפי הסיכום בינינו(אין עדיין הסכם חתום לצערי עובדים עליו בימים אלו) אני משמורן יחיד האב בהסדרי ראייה . פעמיים בשבוע אוסף מהמסגרות לילה אחד בשבוע ישנים אצלו. שבת אחת מלאה בחודש ובשבת נוספת לוקח לכמה שעות במהלך השבת לא כולל לינה. כך שרב הזמן הילדים אצלי . סכמנו כי התשלום שלו יהיה 2500 ש"ח +חציונים ולאורך כל הדרך הוא מסרב לשלם מדור לטענתו גם אצלו יש להם חדר ומיטות ולכן הוא לא מוכן לשאת בנטל למרות שרב הזמן הם אצלי. בנוסף הוא מבקש ממני לרכוש לביתו חיתולים ולוקח ממני בגדים עבור הילדים כשהם הולכים אליו. אנחנו משתכרים בשכר די דומה לא מהגבוהים בשוק. כמה שאלות לי אליכם, האם זה בסדר שלא ישלם מדור? מה אומר החוק במדינה לגבי זה? מה היא חובתו כלפי הילדים. בנוסף הסכום שהוא מעביר לי חייב להיות צמוד מדד נכון? כי גם זה לא קורה כרגע. אנחנו בקשר טוב ומנסים בין לבין ליצור הסכם שייטיב עם הילדים ולא יפגע באף אחד מאיתנו במקביל. אודה לעזרתכם.

  השב
 • מנהל הפורום:שלומי באשי - משרד עורכי דין

  שלומי באשי, עו"ד,מנהל הפורום

  09:24, 15 בנובמבר 2015

  שלום שולי,
  לא הבנתי מהשאלה מי האב ? האם אתם שני גברים המגדלים יחד או שמא זה אחרת.
  בכל מקרה לא הבנתי כיצד אין בינכם הסכם הרוות אבל יש לכם שני ילדים ? זו תקלה.
  לכל אלו שמבקשים להביא ילד לעולם ביחד - אני ממליץ לחתום על הסכם ההורות לפני כן. הסכם שכזה קובע את ההתנהלות במשך ההריון, וידוא תקינות ההריון, עריכת בדיקות רפואיות לכל אחד מהצדדים וכמובן גם את מערך היחסים הכלכליים וההורות המשותפת בעתיד.
  לגופו של עניין, אב יהודי חייב במזונות ומדור ילדיו. זהו החוק וזה המצב.
  עלות המדור היא 40% מגובה דמי השכירות ראויים.
  אני ממליץ לכם להגיע לידי הסדר כמה שיותר מהר. הסדר שכזה יכול לסדר את התיאום ההורי בינכם לגבי היום יום והרכישות עליהם דיברת.
  בהיעדר הסכם כמובן שתוכלי לתבוע את מזונות הילדים בבית המשפט.

  תגובה
מנהל הפורום:שלומי באשי - משרד עורכי דין

מנהל הפורום: שלומי באשי - משרד עורכי דין

עו"ד שלומי באשי הינו בעל ניסיון של למעלה מ 20 שנים בתחום דיני המשפחה הכולל הופעות בבתי המשפט לענייני
למידע נוסף

053-9374958 חיוג
הודעה

לא יודעים כמה מזונות יפסוק לכם בית המשפט או בית הדין? מה וכמה מגיע לילדים, לאישה? היכן להגיש תביעת מזונות אישה - בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה? כמה זמן עד שאקבל מזונות? על כך ושאלות נוספות בנושא מזונות אישה וילדים בפורום זה.