גובה המשכנתא המומלץ לזוג צעיר לא נשוי - פורום משכנתא

שאלה חדשה
 • שירי

  נשלח ע"ישירי 15:07, 16 בינואר 2014

  שלום, אנחנו זוג צעיר, עוד לא נשוי , בדרך ללקיחת משכנתא. לבן זוגי יש דירה להשקעה ששוויה מוערך ב700 אלף שקל והון עצמי של 150 אלף שקל. הדירה שאותה אנו מעוניינים לקנות עולה כש1,330,000 שקלים. הדירה שנוכחית אמורה להימכר, אך עקב התשואה הגבוהה שאנו מקבלים ממנה, היינו רוצים לדחות את מכירתה לרגע האחרון (ולכן לקחת משכנתא גבוהה יותר). ההורים שלי יתנו לנו עוד חצי שנה 200 אלף שקל (לאחר החתונה). ההכנסות הן 14 אלף שקל (כולל ההכנסות מהדירה). אני סטודנטית ולכן לי כרגע אין הכנסה, אך היא אמורה לצמוח בשנים הקרובות. כמובן שברצוננו לשלם את כל הכסף לקבלן כמה שיותר מוקדם כדי להימנע מהסיכון במדד תשומות הבנייה. מהו גובה המשכנתא המומלץ? הבנתי שיש גם הבדל בריביות אם לוקחים אחוז מימון של 60 או 70. תודה

  השב
 • 16:41, 20 בינואר 2014

  מזל טוב!!

  אין משמעות לכך שאינכם נשואים למעט במידה ויש ילדים ואז אפשר לקבל סבסוד מסויים ממשרד השיכון
  זה שיש לבן זוגך דירה (והוא כרגע במעמד ידוע בציבור) יאפשר לכם כל עוד לא הצהרתם שאתם מוכרים דירה קיימת לקבל רק 50% מימון על הנכס "הבא" . מרגע ההצהרה יש לכם שנתיים למכור .

  יש במקרה שלך המון מקרים ותגובות הדורשות שנקיים "פינג - פונג" בתרשים זרימה היביא לתשובה הנכונה
  אני באמת מציע שתתקשרי למשרד שלי ונוכל להיפגש ולדבר על זה
  03-9025113

  תגובה
מנהל הפורום:משרד עו"ד הדס קריספי לוין בשיתוף חברת פריים

מנהל הפורום: משרד עו"ד הדס קריספי לוין בשיתוף חברת פריים

עורכת דין קריספי לוין (LL.B, LL.Mׂ התמחות במשפט עסקי) בעלת ניסיון רב בדיני המקרקעין על מכלול היבטיו,
למידע נוסף

077-9968239 חיוג
הודעה

פורום משכנתא דן בסוגיות מימון במסגרת עסקאות נדל"ן; סנכרון מועדי וקצב התשלומים בעסקת מכירה ורכישה בתזמון מקביל - וכפועל יוצא מכך על חשיבות השילוב בין עורך דין ליועץ משכנתא בעסקת נדל"ן; סוגיות משפטיות שקשורות במשכנתא; תכנון מימוני דה פקטו לעסקה; פתרון סוגיות הקשורות לייעוץ כספים ולייעוץ שוטף בסוגיות משכנתא.