אישור בכתב על שינוי ריבית בחוזה משכנתא - פורום משכנתא

שאלה חדשה
 • אלי גרינבוים

  נשלח ע"יאלי גרינבוים 13:44, 13 בינואר 2016

  חתמנו על חוזה משכנתא מול הבנק,בחוזה היה כתוב שהריביות נשמרות עד 12 יום מיום חתימת החוזה. אנו הבאנו את כל הנדרש מאיתנו תוך שבוע והבנק ביקש פעמיים מסמכים נוספים אותם לא ביקש קודם. במהלך העיכובים מצדו עברנו את ה-12 יום. כעת מבקש הבנק מאיתנו אישור בכתב לשינוי ריבית,כאשר בע"פ הוא מודיע שאין בכוונתו לשנות את הריבית זהו רק הליך רגיל שהוא נוקט אחרי 12 יום. א. האם הבנק בנסיבות הללו לא יכול או יש צד שאינו יכול לשנות את הריבית בלעדי המסמך הנ"ל? ב. האם הוא יכל לעכב או לא להוציא משכנתא אם לא נמסור לו את המסמך הנ"ל?

  השב
 • 18:56, 19 בינואר 2016

  ערב טוב אלי,
  אישור עקרוני למשכנתא תקף ל3 חודשים כאשר הריביות תקפות ל12 ימים כפי שהבנת ,
  הבנק מבקש ממך לכתוב מכתב שאתה מאשר לו לשנות ריבית מכיוון שעברו 12 הימים כאשר בפועל הוא לא חייב לבקש ממך מסמך כזה הוא פשוט יכול לעדכנך כי הריביות השתנו , לכן כתשובה לסעיף א הוא יכול לשנות גם ללא אישורך אך יבקש ממך לחתום על אישור ריביות עדכני .
  לגבי עיכוב או ביטול המשכנתא , עד שלא תחתום לבנק על מסמך שינוי ריביות לא תקבל את המשכנתא אלא אם הריביות לא יזוזו ואז לא תהיה לבנק בעיה לשחרר את הכספים.

  תגובה
מנהל הפורום:משרד עו"ד הדס קריספי לוין בשיתוף חברת פריים

מנהל הפורום: משרד עו"ד הדס קריספי לוין בשיתוף חברת פריים

עורכת דין קריספי לוין (LL.B, LL.Mׂ התמחות במשפט עסקי) בעלת ניסיון רב בדיני המקרקעין על מכלול היבטיו,
למידע נוסף

077-9968239 חיוג
הודעה

פורום משכנתא דן בסוגיות מימון במסגרת עסקאות נדל"ן; סנכרון מועדי וקצב התשלומים בעסקת מכירה ורכישה בתזמון מקביל - וכפועל יוצא מכך על חשיבות השילוב בין עורך דין ליועץ משכנתא בעסקת נדל"ן; סוגיות משפטיות שקשורות במשכנתא; תכנון מימוני דה פקטו לעסקה; פתרון סוגיות הקשורות לייעוץ כספים ולייעוץ שוטף בסוגיות משכנתא.