לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
lior

משכנתא לזכאי אישור עזרה בשכ"ד

שלום וברכה, אני בעל נכות מלאה בביטוח לאומי,מאושר לי עזרה בשכ"ד ומטופל ע"י מילגם. יש ברשותי סכום כסף ראשוני לקניית דירה שאהיה זקוק למשכתנא משלימה לממש קנייה של בית בדקתי באתרים של משרד השיכון שם מוסבר בפירוט מה התהליכים שצריך לעבור כדי לקבל עזרה בקבלת משכנתא, אך לא הבנתי לחלוטין עם מי יוצרים קשר ראשוני להתחלת התהליך ולדעת האם בכלל מגיע לי ומה זה אומר שמגיע לי? אני מתכוונן לרכישת דירה לא דרך מחיר למשתכן,או מחיר מטרה,מה שרוב החברות מפרסמות.האם אלו האפיקים היחידים שהם מטפלים בעניין? אשמח להבהרות בנושא. תודה ושבוע טוב

גיא שפרינגר

כדי לקבל משכנתא דרך משרד השיכון- כלומר הלוואת זכאות תחילה יש להוציא תעודת זכאות בכל אחד מהבנקים למשכנתאות, תעודת הזכאות היא המסמך המאשר את זכאות המבקשים לסיוע ומפרט את רמת הסיוע ואת התנאים והמגבלות שנקבעו. התעודה משמשת אסמכתא לקבלת הסיוע ותוקפה שנה מיום הגשת בקשה לסיוע בדיור. ניתן להאריך את תוקף תעודת הזכאות בסניף הבנק למשכנתאות. את יתר הסכום הדרוש לרכישת הדירה ניתן לקחת כהלוואת משכנתא משלימה, לאחר הוצאת תעודת הזכאות המשך התהליך יהיה זהה לתהליך לקיחת משכנתא רגילה בכל בנק למשכנתאות שתבחר.

ליאור

תודה על תשובתך המהירה, ממי ניתן הסיוע עצמו?מה משמעותו בפועל?האם ניתנת עזרה להחזרת התשלום החודשי של המשכנתא עצמה? בפגישה עם החברה ממנה אני מקבל את הסיוע בשכ"ד נאמר לי שהם לא מטפלים בעניין ושאני צריך לפנות לבנק למשכנתאות , ניתן לי מהם אישור על כך שאני מקבל עזרה בסיוע שכ"ד. השאלה שלי האם אני אלך לבנק למשכנתאות כלשהוא, ואומר שאני כרגע מתקיים מקצבת נכות,האם בכלל יש אפשרות שיאשרו ,או שזה בלתי אפשרי?

גיא שפרינגר. פריים משכנתאות

הסיוע שניתן ממשרד השיכון באמצעות בנק למשכנתאות הינו על ריבית המשכנתא ובנוסף לזכאים ע"פ קריטריונים של משרד השיכון יינתן מענק של עד 100,000 ₪ אישור גובה הלוואת הזכאות והמענק בהתאם לקריטריונים של משרד השיכון . במידה ונדרשת משכנתא נוספת מעבר לסכום שניתן ע"י משרד השיכון, יש להגיש בקשה לאישור עקרוני במשכנתא אך חשוב שתדע כי במידה ואתה לווה יחיד וההכנסה הינה מקצבת נכות בלבד - במצב כזה לרוב מדיניות הבנקים למשכנתאות היא לסרב לבקשה (כי לא יכולים במידת הצורך לעקל את ההכנסה הזו ) ניתן לקבל פרטים טלפונית או באמצעות מייל המופיעים בקישור שלהלן: http://www.moch.gov.il/siyua_bediyur/mashkanta/Pages/yetsirat_kesher.aspx

ליאור

תודה רבה על המידע,עזרת מאוד

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום משכנתא