לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
דניאל חופי

תשלום משכנתא - ביחד או לחוד

שלום רב, בן זוגי ואני (אנחנו עוד לא נשואים) מעוניינים לרכוש דירה יחד. את ההון העצמי בן זוגי הביא והוא ישלם אותו כעת אך את ה80% הנותרים (המשכנתא) אנו נשלם יחד. אנו מתלבטים האם הדירה תהיה רשומה על שנינו או שהדירה תהיה רשומה רק על שמו, ואני אתווסף לאחר החתונה (עוד שנתיים בע'ה). האם יהיו שינויים מבחינת המשכנתא אם שמי יתווסף בהמשך? האם נפסיד מכך או שיהיו שינויים שלא לטובתנו בנושא? . כמו כן, במידה והדירה תהיה רשומה גם על שמי בהמשך (לאחר החתונה), האם יש עד אז חוזה/הסכם שנוכל לחתום עליו אני ובן זוגי שאומר שאני אשתתף במשכנתא? וכו' (הוא סומך עליי אבל אני מעדיפה שזה יהיה גם חתום בחוזה כלשהו). בנוסף, אני יודעת שלא אהיה זכאית להטבות המס אם אהיה רשומה מעכשיו על הדירה ולכן אני לא יודעת מה לעשות ומה כדאי. אשמח לקבל תשובה ועצה עבור הנושא. תודה, דניאל

גיא

80% משכנתא ? . המינמום הוא 75% לדירה יחידה . אבל מעבר לכך בהיותכם ידועים בציבור אתם יכולים לבחור להירשם או לא יחד על הדירה ועל המשכנתא. אם רק אחד מיכם נרשם כרגע על דירה + משכנתא הבנק צריך לאשר אותו כלווה יחיד (יחס החזר ) . אדם שרשומה עליו דירה יוכל לקבל מימון של עד 50% בלבד לדירה נוספת כך שאם את רשומה היום על דירה לא תוכלי מחר להירשם על דירה נוספת ולקבל אחוז מימון מקסימלי - כל הסכם עד אז הוא לא עניינו של הבנק

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום משכנתא