לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
יונתן וולדמן

לקיחת משכנתא לאנשים נכים

אני נכה ,חי מקצבת נכות רק,אבל יש לי את רוב ההון העצמי,צריך משכנתא יחסית קטנה בצורה שאם יפרסו לי עד גיל הפרישה-זה ייצא כשלישי מהכנסותיי.אבל הבנקים מסרבים(בטלפון).למה? ולגבי ביטוח חיים-החוק החדש לגבי ביטול הביטוח חיים לנכים(בערך) יתפוס? וגם שמעתי שיש מעין דרך לעקוף את ענין ביטוח החיים אם אין לי ילדים-מעין לעשות צוואה לטובת הבנק, שאם יקרה לי משהו-הם יקבלו את הדירה.אני מוכן ,אבל איך עושים את זה ואיך קוראים לתהליך? גם שמעתי שהבנקים לא אוהבים לתת משכנתאות לנכים כי אי אפשר לעקל את הקצבה.זה נכון? דרך אגב אתם ממליצים על חברות כמו תבל משכנתאות?הם רוצים ייפןוי כוח ושלא אבוא לשום פגישה עם בנקאי(הם לטענתם מסדרים את הכול) ואת התשלום מיד אחרי האישור העקרוני..שהוא בערך פי 10 ממה שנהוג(אבל הם מתמחים רק במסורבי משכנתאות). דרך אגב שכחתי לציין שאין מי שייקח איתי את המשכנתא יחד(או ימשכן את ביתו כערבון)או אפילו ערבים מקרבת דם(רק אולי ערבים שהם חברים)- בקיצור-לא תהיה לי כנראה עזרה בתחום הזה.

גיא

בוקר טוב . הרבה שאלות ונראה שאתה יודע לא רע את רוב התשובות . אני לא מכיר "צוואה לבנק" אבל כן מכיר שיש חקיקה חדשה (לא בטוח שזה כבר עבר כחוק) שמאפשר לבטח גם אנשים עם מוגבלויות . באופן "נקי" ובמידה וההחזר החודשי לא עולה על 40% מההכנסה הפנויה לא אמורה להיות בעיה לקח משכנתא . הייתי מנסה ללכת לבנק (פיזית) ולהגיש בקשה מול בנקאי

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום משכנתא