משכנתא שנייה לאחר מכירת וקניית דירה למפרנס יחיד - פורום משכנתא

שאלה חדשה
 • יואל

  נשלח ע"ייואל 13:56, 27 במרץ 2012

  נותר לי לשלם על המשכנתא שלקחתי כ-400,000 ש"ח. אני מעוניין למכור את הדירה הזו ולקנות אחת חדשה, גדולה יותר. בחישוב גס שלי, לאחר מכירת הדירה + ההון שלי אני אצטרך לשלם על הדירה החדשה כחצי מיליון ש"ח. המשכורת שלי היא כ-10,000 ש"ח, אני המפרנס היחיד. האם אתם חושבים שהבנק יאפשר לי להשלים את החסר כדי שאוכל לרכוש את הדירה?

  השב
 • 15:55, 27 במרץ 2012

  שלום יואל,
  אם הבנתי אותך נכון לפי החישוב שלך אתה זקוק למשכנתא חדשה של 500,000 ש"ח,אם כך הדבר אין בעיה מבחינתך לקבל,
  משכנתא ל20 שנים בריבית ממוצעת של 3.2% מייצגת החזר חודשי של 2,823 ש"ח שזה פחות מ30% מההכנסה נטו שלך ולכן לבנק אין בעיה לאשר גם אם אתה לווה יחיד,
  בהצלחה.

  תגובה
 • 10:13, 4 באפריל 2012

  אני ממליץ לך לפנות לאיש מקצוע שנקרא יועץ משכנתאות

  תגובה
 • 18:55, 1 באפריל 2012

  היי יואל, בגדול לפי הנתונים שרשמת אני חושבת שהבנק יאשר את המשכנתא הנוספת כביכול... אני יכולה להמליץ לך ללכת לסדנת משכנתאות... אני ובעלי היינו בכזו שהבנק שלנו הציע בחינם, שאלנו שם את כל השאלות שהיו רלוונטיות אלינו וכך התהליך הפך פשוט יותר. צירפתי לך קישור לעמוד הבית של הסדנא שאנחנו היינו, גם אם אתה לא לקוח הבנק אתה עדיין יכול להצטרף ושוב זה בחינם כך שאין לך מה להפסיד. בהצלחה.https://www.mizrahi-tefahot.co.il/cgi-bin/bvisapi.dll/Mizrahi/navigate/product.jsp?cid=-9968&id=296593987

  תגובה
 • 12:59, 4 באפריל 2012

  שלום מיכל,
  ראשית ברוכה הבאה לפורום החדש,
  סדנת המשכנתאות של בנק מזרחי טפחות מבורכת ומפרקת את תהליך לקיחת המשכנתא באופן ברור,מי שלוקח חלק בסדנא בהחלט מבין יותר לאחריה ומוכן יותר לתהליך בהיבט הפרוצדורלי,
  אם זאת אנו מדברים על מספר פרמטרים מקצועיים מאוד חשובים שבשום מקום לא מדברים עליהם :
  1)מהו ההבדל הברור בין המסלולים השונים בין הבנקים?האם כל העוגנים זהים בהתנהגותם?
  2)כיצד הלווה ידע איך לחלק את המשכנתא שלו באופן אופטימלי תוך התייחסות לרמות הסיכון שהוא מוכן להיחשף אליהם?מי בונה לו פרופיל פיננסי?מי מחשב לו עלויות משכנתא צפויות?
  3)האם בסיום הסדנא יוצא המשתתף מומחה למשכנתאות?
  האם יחתום על מאות אלפי שקלים על בסיס סדנא?

  לסיכומו של עניין,לתפיסתי כדאי ללכת לסדנא ,כמו שאמרת אין ללקוח מה להפסיד,אך אם זאת מומלץ לפנות למומחה אובייקטיבי,הוזלת התהליך מובטחת.


  תגובה
 • 18:50, 8 באפריל 2012

  היי שחר, תודה על קבלת הפנים החמה...
  בכל אופן הסדנא אכן לא משווה בין הבנקים כי מן הסתם הבנק לא יצא נגד עצמו אך אין ספק שזה נותן רקע ושופך אור כללי על התהליך והנושא, בתור אחת שלא ידעה כלום מאוד השכלתי ונהפוכו, כשעשינו את הסבב בין הבנקים (ובאמת שהיה זה סקר שוק מייגע מאוד) הגעתי מוכנה יותר וידעתי באיזה שאלות להתמקד. חג שמח!

  תגובה
מנהל הפורום:משרד עו"ד הדס קריספי לוין בשיתוף חברת פריים

מנהל הפורום: משרד עו"ד הדס קריספי לוין בשיתוף חברת פריים

עורכת דין קריספי לוין (LL.B, LL.Mׂ התמחות במשפט עסקי) בעלת ניסיון רב בדיני המקרקעין על מכלול היבטיו,
למידע נוסף

077-9968239 חיוג
הודעה

פורום משכנתא דן בסוגיות מימון במסגרת עסקאות נדל"ן; סנכרון מועדי וקצב התשלומים בעסקת מכירה ורכישה בתזמון מקביל - וכפועל יוצא מכך על חשיבות השילוב בין עורך דין ליועץ משכנתא בעסקת נדל"ן; סוגיות משפטיות שקשורות במשכנתא; תכנון מימוני דה פקטו לעסקה; פתרון סוגיות הקשורות לייעוץ כספים ולייעוץ שוטף בסוגיות משכנתא.